Laupäeval Jõgeva derby: SK Noorus-96 vs FC Wolves

Vaiksel laupäeval kell 14 kohtuvad jalgpalli Eesti meistrivõistluste II liiga viienda vooru mängus Vaimastvere Arenal omavahel kaks maakonna tugevamat vutisatsi: Jõgeva SK Noorus-96 ja FC Jõgeva Wolves. Praegu on Noorusel turniiritabelis kolm ja Wolvesil kaks punkti.


„See on tavaline liigamäng, mis ei erine ühestki teisest. Vastane on küll Jõgeva klubi, kuid mängijad on võõrad, keda ma ei tunne. Väljaarvatud kaks minu kunagist õpilast Marko Murumaa ja Taivo Pärnamets. Vastasmeeskond on koostatud võõrmängijatest, mitte oma klubi kasvandikest,” ütleb SK Noorus-96 treener Igor Orlov. Lisades, et seepärast ei ole see mäng ka klassikaline derby.

FC Wolvesi juhendaja Kervin Kulli sõnul on neil siiski pool meeskonnast Jõgeva juurtega. „Kes elavad praegugi Jõgevamaal, või kes on siin sündinud ja esindavad oma kodukandi meeskonda.” Lisaks Murumaale ja Pärnametsale loetleb Kull nimesid: Eduard Kovbasnjuk, Mihhail Gutak, Andrei Zevakin, Kristo Päkko, Hardi Lill. „Ka Nigeeriast pärit Taiwo Samson Fasuji on praegu Jõgeva valla elanik,” lisab Kull. Rääkimata siis treenerist endast.

Keeruline seis

Rääkides senistest liigamängudest ütleb Orlov, et mõned punktid võiks tabelis rohkem olla. „Meil on probleeme olnud väravate löömisega ja seepärast on ka mõni võit saamata jäänud. Kuid üldjoontes võib mängupildiga rahul olla.”

Orlov tunnistab, et Nooruse meeskonnal on praegu käsil põlvkondade vahetus, mis avaldab samuti selget mõju. „Osalt on see tabanud meid ootamatult, sest kolm mängijat lahkusid klubist, kolm põhimeest on aga vigastusega väljas.”

Sisuliselt alustas meeskond tänavust hooaega viie põhimängijata, kes kõik kuulusid eelmisel aastal oma mänguaja ja panuse poolest meeskonna statistika esikümnesse. Andro Lepp ja Jürgen Hiljurand siirdusid Austraaliasse, Kaarel Põldma elab nüüd Tallinnas ja mängib Põhja-Tallinna JK Volta meeskonnaga esiliigat. Karta on, et terveks hooajaks on vigastusega pingil operatsiooni ootav võimekas noormängija Raul-Martin Sirkas. Samuti on vigastusega audis Jaanus Listra ja Eigo Loorius.

Otsustab keskväli

Orlov kiidab noori, kes on tühjaks jäänud kohad üle võtnud. „Õnneks on meil järelkasvu ja noored on nüüd korralikult mänguaega saanud. Küll ka kogemused tulevad.”

Wolvesi treeneri Kulli sõnul võivad nad oma hooaja algusega rahul olla. „Kui jätta välja mäng Leegioni vastu, siis võib rahule jääda. Igal juhul oleme tublisti enesekindlust saanud. Seda enam, et oleme esimestes voorudes mänginud just tabeli tippu kuuluvate klubidega, kes on saanud piiramatult kasutada meistri- või esiliigasse kuuluvaid mängijaid. Seetõttu on raske olnud, kuid ega me lihtsaid mänge ei oodanudki.”

Rääkides laupäevasest mängust usub Kull, et kahe Jõgeva meeskonna vahel tuleb võrdne ja tasavägine kohtumine. „Nooruse meeskonnal ei ole praegu kõige kergemad ajad, sest koosseis on muutunud. Kohtla-Järvel said nad n-ö kohustusliku võidu, kuid teistes mängudes on loodetud punkte kaotatud. Arvan, et meie omavahelise mängu otsustab keskväli. Kes seal peale jääb, võidab ka mängu.”

1 SK Noorus-96 treener Igor Orlov;

2 FC Wolvesi treener Kervin Kull;

 Millist tulemust ennustate?   

1 Ennustada ei taha, aga lähme võidule.         

2 Ei oska öelda, tuleb võrdne mäng.

Kes on teie meeskonna võtmemängija?

1 Raske öelda, võib-olla Mairo Tikerberi.   

2 Oleneb koosseisust, otsustab keskväli.

Kes on vastaste võtmemängija?

1 Marko Murumaa.  

2 Margo ja Targo Parkala.

 TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus