Laupäeval esinevad Palamusel Terminaator ja Kuldne Trio

Laupäeval toimub Palamusel selle suve neljas pidu, mis korraldatakse koostöös raadioga Elmar ning kannab nime Eesti Disko. Eestikeelset tantsumuusikat mängib Lauri Hermann, pärast südaööd tuleb sekka inglisekeelset, mida valivad DJd Imre Tõekalju ja Imre Mihhailov. Üritusel astuvad üles ansamblid Terminaator ja Kuldne Trio.

Esmaspäeval õnnestus tabada Terminaatori solist Jaagup Kreem, kes suutis leida oma kiires päevakavas mõne hetke, et anda intervjuu Vooremaale.

Mis on Terminaatori pikaealisuse ja suure populaarsuse saladus?

Terminaatori pikaajalise populaarsuse saladuseks on minu arvates teatud loominguline ausus. Me pole kunagi moevooludega kaasa läinud, oleme püüdnud ikka oma rida ajada. Naljaga pooleks ütlesin kunagi, et teised teevad seda, mida oskavad, meie teeme seda, mida tahame. Nii on tegelikult meie bändiga olnudki. 

Kui tihti Terminaatorit viimasel ajal laval näeb?

Tööd on meil palju. Viimati oli puhkus eelmisel sügisel ja vahel tundub, et peaksime vähem kontserte andma, aga elutempo on kiire ja mis seal salata, kui sa ei ole pidevalt orbiidil, siis pole sind olemas. Seega — kontserte anname päris palju. Suvel on nädalavahetustel ikka vähemalt kaks kontserti. 

Kui tihti satub Terminaator esinema sellisesse väikesesse kohta, nagu on Palamuse?

Me ei ole suurlinnade bänd. Mängime paljudes väiksemates kohtades ikka ka ja tegelikult oleme andnud kontserte ka päris pisikestes paikades. Tänu bändile oleme näinud kauneid Eesti paiku ja nüüd siis lõpuks jõuame ka Palamusele. 

Mis on esimesed asjad, mis Palamusega seostuvad?

No vist ikka nagu kõigil… Eks ikka Toots ja Kevade. 

Millised esinemised Teile rohkem meeldivad, kas vabaõhu- või sisekontserdid?

Neid ei saa hästi võrrelda. Mulle isiklikult meeldib üldse laulda väga väikesele seltskonnale akustilise kitarri saatel, rääkida vahele lugusid oma elust. Muidugi  on ka 10 000 inimest ja lauluväljak meeletult võimas kogemus. Aga tegelikult ei ole vahet, kas esineme sees või väljas, peamine on see, kuidas publik reageerib. Kui publik on hea, tekib endalgi tunne, et tahad endast rohkem anda ja see määrabki kontserdi kvaliteedi. 

Milline on meeldejäävaim esinemine?

Meeldejäävaid esinemisi on olnud meil palju, ei teagi, milline see kõige-kõige on olnud. 2005. aasta Õllesummer oli päris võimas, aga ka Katusekontserdid, mida tegime aastatel 1997-2000,  jäävad kindlasti kauaks meelde. 

Milline muusika peaks Teie meelest kõlama ühel kogupere üritusel? Kodu- või välismaine või mõlemat?

Muusika on muusika, ei ole vahet, kas kodu- või välismaine. Kogupereüritusel ehk siiski ikka eestimaine, siis saavad pisikesed kah aru, millest laulud räägivad. 

Mis te arvate raadio Elmari Eesti Diskodest, kus peamiselt kõlavad kodumaised 90ndate hittlood?

Ma ausalt öeldes ei teadnud, et Raadiol Elmar on oma diskod, aga iga raadiojaam, mis mängib kodumaist muusikat, on hea raadiojaam. Ja kui ka tantsuõhtud on sellised, kus mängitakse kodumaist kraami, ei ole kõik veel kadunud. 

Mis tunne on jagada lavalaudu Kuldse Trioga?

Heh, Trioga käisime aastal 1997 tuuril ja see oli küll lõbus. Tunneme seega neid juba aastaid ja nendega saab alati mingit pulli. Ootame pikisilmi seda taaskohtumist. 

Kas Terminaator ka pärast esinemist autogramme jagab ning  koos endaga pilte lubab teha?

Peale esinemist, kui me liiga väsinud ega higised pole, oleme seda kõike ikka teinud. 

Kas Terminaatoril on ametlikult tegutsev fänniklubi, kes kontserdilt kontserdile kaasa sõidab?

Jah, meil on fännklubi. Kas nad nüüd igal kontserdil kaasas käivad, aga mõned tublimad on ikka platsis.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus