Laupäeval avati Jõgeval taas Maarahva pood

Pärast viiekuulist vaheaega avas laupäeval Jõgeval taas uksed Maarahva pood. Aiapidajatele vajalik kauplus vahetas asukohta, uus aadress on Suur 91a ja seda hoonet teatakse ka Uku vana jahuveskina.

“Me otsisime endale ruumi kaua,” ütles üle Maarahva poode pidava osaühingu De Visu raamatupidaja ja ostujuht Õnne Luik. “Jõgeval sobivat kinnisvara leida ei ole kuigi lihtne. Meil olid ju omad nõudmised ka. Peab olema esimene korrus, minimaalne ruutmeetrite arv, parkimisvõimalus. Osa meie kaupa on ju selline, mida näpuotsas ära ei vii – kartuliseeme ja suuremad kotid istutusmullaga.”

Asukoht südalinnast eemal teeb küll veidi murelikuks müüjaid, kuid mitte ostujuhti. “Meie kogemus Raplast näitab, et parkimisvõimalus ja head naabrid on mõnikord olulisemad kui asukoht keskuses. Rapla poel hakkas hästi minema just siis, kui südalinnast eeslinna, Espaki kõrvale kolisime.” Espak pole ju ka Jõgeval Maarahva poe uuest asukohast kaugel, otse nende kõrval valmib maikuus Neste automaattankla.

Poe esimene klient, Vaiatust pärit Malle kinnitas, et maainimene tulebki poodi just autoga.

Päris nii, nagu Jõgeval toidupoodide avamise puhul on olnud, et rahvas seisab juba enne avamist järjekorras, Maarahva poe uksi küll lahti ei tehtud, aga esimene klient sisenes siiski juba paari minuti pärast. Peagi oli pood uudistajaist tulvil.

“Ruum on ilus ja see on suurem, kaupa saab paremini välja panna,” ütles müüja Kätlin Laansalu. “Toidukaubad on meil päris uued – mahetootjate mesi, kastmed, moosid,” lisas ta.

“Paljudes kaubagruppides on meil sortiment suurem,” lausus ostujuht. “Viie kuuga oleme jõudnud oma valikut täiendada. Ka toidupoodides müüakse seemneid müüakse, aga sealne valik on tavaliselt taimeliigi kaupa, näiteks porgand, peet, petersell jne, aga meil on võimalik valida erinevate sortide vahel. Alustasime kunagi Eesti Sordiseemne müügiga, nende kaup on meil siiani kogu valikus olemas.”

“Kuigi professionaalsetel kasvatajatel on varasemad taimed juba ette külvatud, on kevad siiski veel noor ja suurem müük loodetavasti ees. Meil on väga hea meel, et müüjad meid ära ootasid, ” kiitis ostujuht lojaalset personali.

Jõgeva vallavolikogu liige, majanduskomisjoni esimees ja ettevõtja Jaano Terras, kes samuti uut poodi vaatama oli tulnud, kinnitas, et asukoht Piibe maantee ja Suure tänava ristil on poele väga sobiv. Temagi tõi plussidena välja parkla olemasolu ja naabruses peagi avatava tankla. “Eks Jõgeva kesklinn jää jälle millegi poolest tühjemaks. Arvata võib, et paljude maainimeste käigud Jõgevale piirduvadki edaspidi Pae keskuse ja Uku ristiga,” nentis ta.

Nii, nagu eelmises asukohas, on siingi müügil seemned, istikud, istutusmuld ja turvas, kõik vajalik toataimede kasvatamiseks. Müügil on aiatööriistad ja taimekaitsevahendid, aga ka tarvikud juustu, leiva, õlle, veini vorstide valmistamiseks.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus