Laulustuudio solistid esitavad muusikalipalu

Täna õhtul on Palamuse rahvamajja oodatud kõik muusika- ja muusikalisõbrad: Palamuse laulustuudio noored solistid esitavad seal laule muusikalist “Grease”. Üles astuvad Ingel Liis Haljas, Anni Zimmermann, Hanna Mägi, Mari-Liis Kalla, Liisa Saariste ja Susan Kolde. Neid saadab klaveril laulustuudio juhendaja Karmo Toome.

“Grease’i” laulude kontserdi korraldamise mõte tekkis laulustuudio rahval selle hooaja alguses.

“Stuudiolased valivad oma repertuaari ise. Kui uut hooaega alustasime, selgus, et mitu tüdrukut olid esimesse tundi kaasa võtnud just muusikalist “Grease” pärit laulu. Mõtlesime, et miks siis mitte ka teistele solistidele samast muusikalist mõni lugu otsida ning kui laulud selged, nendega ka publiku ette minna,” ütles Karmo Toome.

Laulustuudio vanematele solistidele oligi tema sõnul sel sügisel veel üht esinemisvõimalust vaja. Tavaliselt on nad osalenud Palamuse valla noorte lauljate ühiskontserdil “Hea valla laululaps”, tänavu kogunes sinna aga nii palju väiksemaid soliste, et gümnaasiumineiud otsustati välja jätta.

Laulustuudio juhendaja sõnul ei esita kuus solisti tuntud muusikalist pärit palu n-ö üks ühele, vaid teevad sellest oma versiooni — umbes nii, nagu saates “Laula mu laulu” osalevad muusikud üksteise loomingut tõlgendavad. Et meessoost duetipartnereid neidudel võtta polnud, said mõned duetid ka soololauludeks ümber tehtud.

“Mingit lavastust me laulude ümber üles ehitama ei hakanud, ent samas ei võta solistid neid kui eraldi laule, vaid ikka kui osa terviklikust muusikalist. See peaks nende esitusest välja tulema,” ütles Karmo Toome. “Ja meie lähtusimegi muusikalist, mitte muusikali järgi tehtud filmist. Tüdrukud esitavad näiteks ka mõne sellise laulu, mida filmis pole. Et “Grease’i” laule meil terve kontserdi jagu ei jätku, esitavad tüdrukud õhtu esimeses pooles muid palu, mis neile endile meeldivad.”

Kui Laiusel elav ja Jõgeva põhikoolis õppiv Hanna Mägi välja arvata, elavad kõik tänaõhtuse kontserdi solistid Palamuse vallas ja õpivad Palamuse gümnaasiumis. Jääb üle imestada, kuidas ühte kooli ühel ajal nii palju säravaid soliste on sattunud. Mõnda neist on laulmas kuuldud ka Jõgeva kohvikus Ateljee korraldatud kontsertidel ja mujal.

Jim Jacobsi ja Warren Casey muusikal “Grease” valmis 1971. aastal ning esietendus Kingston Mines Chicago klubis. Nime sai muusikal USA 1950. aastate töölisklassi subkultuuri järgi ning selle tegevus toimubki 1959. aastal väljamõeldud Rydelli keskkoolis. Muusikalis käsitletakse noortega seotud teemasid, nagu armastus, sõprus, teismeliste mässulisus, seksuaalsuse areng jne. Muusikali alusel valmis 1978. aastal ülimenukas film Olivia Newton-Johni ja John Travoltaga peaosades.

Palamuse laulustuudio tänaõhtune kontsert algab kell 19.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus