Laulurõõm Karikakras

Jõgeva lasteaias Karikakar peeti möödunud neljapäeval laste lauluvõistlust „Laulurõõm“. 14-aastase traditsiooniga võistlusel osales 21 laululast.

Lauluvõistluse eelvoor oli peetud juba varem: siis said laval esineda ja mikrofoni laulda kõik soovijad, kelle hulgast valiti lõppvooru julgemad ja viisipidajamad.

„Nooremate laste hulgas oli ka selliseid, kes hääle ja musikaalsuse poolest oleksid võinud lõppvõistlusel laulda, ent kellel endal selleks veel julgust nappis,” ütles lasteaia juhataja asetäitja Marge Põdra.

Tema sõnul alustati laulude õppimist muusikaõpetaja Merike Siiraku käe all juba jaanuari keskel. Lõppvõistlusel olid hindajateks Aidu Lasteaed-Algkooli muusikaõpetaja Urve Minajev, Palamuse lasteaia Kaarepere rühma muusikaõpetaja Helgi Kaeval ja Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpilane, kunagine „Laulurõõmu“ võitja Jaana Suija. Peojuhiks oli Punamütsike, keda kehastas õpetaja Ele Veskimets. Tema lõbustas lapsi ka siis, kui zhürii otsuseid tegi, kutsudes kõik ühisesse tantsuringi ning pakkudes pärast lastele küpsist ja mahlajooki.

Nooremas vanuserühmas võistlesid poisid ja tüdrukud koos ning seal tunnistati kolmeks paremaks lauljaks Johan-Markus Jõesaar, Liis Kaup ja Laura Nurk. Suuremaid tüdrukuid oli võistlemas nii palju, et nemad jagati lausa kahte rühma. 5-6-aastastest tüdrukutest sai esikoha Triin Vilde, teise koha Kaisa-Triina Maiste ning kolmanda koha väga võrdselt esinenud Laura-Eliise Kiisler, Cathleen Martjan ja Getter Kiissel. Tüdrukutest-koolieelikutest pääsesid esikolmikusse Helena Ojasaar, Anna-Maria Pärn ja Eliise Ilus. 5-7-aastased poisid võistlesid kõik ühes rühmas ning võitjaks tuli Oskar Säärits Joonas Pärtelpoja ja Arti Põldese ees.

Auhinnaks said tublimad lauljad TEA kirjastuse poolt välja pandud lasteraamatud. Lisaks neile aitasid võistluse kordaminekule kaasa Jõgeva Majandusühistu, Põltsamaa Felix, Lossipagar ning lapsevanemad Helle Arroella, Katrin Vilde, Janek Pärtelpoeg  ja  Aimur  Säärits.                                                         

Marge Põdra sõnul võib lauluvõistlus, mis paljudele lastele esimese publiku ees esinemise kogemuse ja annuse esinemisjulgust andnud, tuleval aastal pidamata jääda — juhul, kui lasteaiahoones remont algab. Uue kuue saanud majas hakatakse aga võib-olla ka laulusündmust uut moodi korraldama.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus