Lasteaia muusikaõpetaja Merike Siiraku eestvõttel hakkavad ettevalmistused lauluvõistluseks juba aegsasti peale. Üles astuda saavad kõik, kellel vaid julgust ja tahtmist. Laulud valib muusikaõpetaja vastavalt sellele, kuidas need kellelegi sobivad. Siis lauldakse eelvoorudes ning julgemad ja tublimad saavad finaali ehk lõppkontserdile, mis on alati suurejooneline, põnev ja pidulik. Tänavu oli laululapsi kokku kolmkümmend ning teisipäevasel lõppkontserdil astus mikrofoni taha kakskümmend üks tüdrukut ja poissi.
Kunksmoor ja kõik see laulurahvas
Et asi oleks lõbusam nii esinejatel kui ka kuulajatel, juhib pidu alati mõni huvitav tegelane. Sedakorda astus laste ette Kunksmoor Ülle Saare kehastuses. Tema juhatas ka laululapsi lavale ja sealt ära, julgustas neid ning jagas meeneid ja kingitusi. Nagu ikka, hindas lauljaid ?ürii, kuhu seekord kuulusid oma lasteaia õpetajad Auli Kõre ja Silja Aus, kes praegu on lapsepuhkusel, ning Helgi Kaeval Kaarepere rahvamajast.
Kõigepealt astusid lavale noorimad, 3-4-aastased laululapsed, seejärel 5-6-aastased tüdrukud. Pärast seda lustiti pisut koos muusikaõpetaja Merike Siiraku ja Kunksmooriga ning siis asuti kuulama 5-6-aastaste poiste ning sügisel kooli minevate tüdrukute laulmist. Igale laululapsele kinnitas Kunksmoor pärast esinemist rinda märgi, kinkis ?okolaaditahvli ning mõnusad padjad, millel tikitud kirjas “Laulurõõm?. Kui finalistid olid oma laulud ära laulnud, kutsuti saali ette ka eelvoorus laulnud tüdrukud ja poisid, kellele samuti padjad üle anti.
Seekord sedamoodi
Niikaua, kui ?ürii otsust tegi, võisid väikesed kuulajad ja esinejad ennast üheskoos tantsides ja mängides välja elada, küpsiseid süüa ja kõrrejooki limpsida.
Laululapsed aga, nagu selgus, olid hindajad päris raskesse olukorda pannud, sest häid lauljaid oli palju ja nende järjekorda seadmine teadagi keeruline. 3-4-aastaste grupis sai esikoha Oskar Säärits, teise Ruuben Jalasto ja kolmanda koha Gretli Kruus, aga hästi laulsid ka Triin Vilde ja Markus Õim. 5-6-aastaste tüdrukute seast läks esikoht Emma Selgisele, teisele kohale tuli Kadi-Liis Viiar ja kolmandale Karina Liblik ning tublid laululapsed olid ka Grete Mägi ja Annaliis Tenisson. 5-7-aastastest poistest tunnistati parimaks Aleks Deinekin, järgnes Mattias Säärits ning kolmandaks tulid Sten Metsar ja Roman Andrejev ning hästi laulis ka Rasmus Kiipus. Sügisel kooli minevatest tüdrukutest sai esikoha Liisbet Kesamaa, teine oli Karina Teder ning kolmandaks tulid Ingrid Laanepere ja Kirke Liblik, aga ka Sandra Kolkanen ja Sandra Merila laulsid hästi. Aimur Sääritsa valmistatud laulev kuju kingiti kõige tublimale kooliminevale laulutüdrukule ja -poisile, kelleks osutusid Liisbet Kesamaa ja Aleks Deinikin.
Suurim tänu kuulus muidugi väikeste lauljate ettevalmistajale, muusikaõpetajale Merike Siirakule, kellele oli korraldustöös abiks Marge Põdra. Lapsevanem Katrin Vilde organiseeris lauale mahla ja küpsised Põltsamaa Felixist ja Lossi Pagarist. Marge Kesamaa ja Lydia Svjatõ?eva aitasid auhindu muretseda. Lapsevanemad Kairi Kiipus ja Ave Säärits organiseerisid kõigile osalejatele padjad, millele oli tikitud lauluvõistluse logo. Aitäh öeldi ka Aimur Sääritsale toredate kujude eest, Jõgeva linnavalitsusele tänukirjade ja meenete eest ning kirjastusele Koolibri.
Kui pidu lõppema hakkas, puhus Kunksmoor õhupalli täis, käskis lastel hästi kuss olla ja hinge kinni pidada, et ta lendu saaks minna. Siis astus ta uksest välja ja läinud ta oligi. Aasta pärast kohtutakse arvatavasti juba mõne teise muinasjututegelasega. Need tüdrukud ja poisid aga, kes kunagi Karikakra esimesel lauluvõistlusel laulsid, on praegu juba gümnaasiumi viimase klassi õpilased.
VAIKE KÄOSAAR