Laulupoisid võistlevad edasi

Veebruari lõpus peeti Jõgeva Ühisgümnaasiumis poiste-solistide maakondlik võistlusvoor. Sellist lauluvõistlust korraldab juba aastaid Eesti Meestelaulu Selts.

Maakonna parimad said zhürii otsusega edasi Lõuna-Eesti võistlusvooru, mis toimus 13. märtsil Viljandis.

Loa Viljandis edasi võistelda sai 13 laulupoissi ja tänaseks on seegi katsumus võrdlemisi edukalt läbitud: Jõhvis toimuvasse lõppvooru pääses meilt  kolm lauljat.

Kuni 7-aastaste vanusegrupis tunnistati lõppvooruks küpseks Oskar Säärits Jõgeva lasteaiast Karikakar, juhendaja Merike Siirak. 10 – 11-aastaste vanusegrupist pääses edasi Mattias Haamer Põltsamaa Ühisgümnaasiumist, keda juhendab Meeli Nõmme, ning vanusegrupis 12-aastastest häälemurdeni võistleb Jõhvis Artur Aunap Tabivere Gümnaasiumist, keda juhendab Triin Saariste. 

Üldse osales Viljandis üle 90 laulupoisi, lõppvooru valiti neist 20.

„Konkurents on tugev ja rebimine parematele kohtadele on tihe nii kogu konkursi osas kui ka Arturi vanuserühmas,” tunnistas Artur Aunapi juhendaja, Tabivere Gümnaasiumi muusikaõpetaja Triin Saariste, kelle sõnul on tal nii tugevamate õpetajate-juhendajate kui ka tublimate laulupoiste võimetest aastate jooksul üsna hea ülevaade kujunenud. Aga eks alati tuleb ette ka üllatusi. „Kolmeteistaastase Arturi eelis on see, et kuigi ea tõttu võiks tema puhtas ja kõrges hääles juba esimesi „kiuksatusi” karta, on hääl nii treenitud ja koolitatud, et seni seda ette tulnud pole,” ütles õpetaja.

Poiste-solistide lauluvõistluse pidulik lõppvoor toimub 18. aprillil Jõhvi Kontserdimajas.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus