Laulupäev, külapäev ja kokkutulek ühel päeval

Laupäeval, 7. augustil on Koogi külaplats eriti rahvarohke. Peetakse Tabivere valla laulupäeva, Koogi külapäeva ja kunagise Saadjärve kooli õpilaste ja õpetajate  kokkutulekut.

Kell 12 saavad Saadjärve kooli mälestuskivi juures kokku need, kellele see ammu likvideeritud õppeasutus kord oma ja armas oli.

Kell 16.30 tulevad kõik osalejad sümboolse lühikese rongkäiguna külaplatsile, kus Maarja-Magdaleena segakoor koos oma sõpruskooridega kell 17 laululaval kontserti alustab.  Laulusõpru on kooril aga võrdlemisi palju.  Tänavu jõuavad Koogile koorid Tormast, Saarelt ja Koerust, ära pidi seekord ühislaulmisest ütlema Äksi segakoor.

Tabivere vallas peetakse laulupäeva üle aasta, eelmine sai seega teoks 2008. aasta suvel Maarja-Magdaleena puhkealal.

„Laulupäeva korraldamise idee pärineb Maarja rahvamaja juhatajalt Tiia Pärtelpojalt ja minu arvates on see tõesti hea mõte, mis traditsiooniks kujundamist väärt. Meil on küllaltki palju sõpruskoore, kellega koos laululaagreid läbi viinud ja kontserte andnud oleme. Miks mitte suvel suurem kokkusaamine korraldada, pealegi oleme kogu Eestis praegu sellisel ühtelaulmise ja koosmusitseerimise lainel, mis on niivõrd tore,” ütles  Maarja-Magdaleena segakoori dirigent ja kultuurisündmuse üks korraldajaid Liia Koorts.

„Mitmesuguseid laulupäevi korraldati juba esimese Eesti Vabariigi päevil, sealt ongi minu mõte pärit. See traditsioon on hoidmist ja kestmist väärt,” rõhutas korraldustoimkonna liige Tiia Pärtelpoeg.

Koorimuusikakontserdi järel lahutatakse meelt rahvamängudega ja kell 20 võtab viisi üles ansambel Absolut Lyhis.

Päev kulmineerub järvemuusikakontserdiga,  mis algab tund enne südaööd. Esinevad peamiselt „omad jõud”: Maarja-Magdaleena segakoori meeslauljate ansambel,  sama koori liige, noor laulu- ja pillimees Rauno Koorts ning  ka Elmar Trink, keda Koogi rahvas vaatamata tema tuntusele õigusega „omaks poisiks” pidada võib. On ju kogu päeva tegemisi juhtiv näitleja ja pillimees  kunagise Saadjärve kooli vilistlane ja tema lapsepõlv möödus Koogi külas.

Kui kokkutulnuil lusti jätkub ja ilmgi seda soosib, algab keskööl disko.

Kõik kolm tuleval laupäeval teoks saavat kultuurisündmust ei lange kokku igal aastal. Külapäeva peetakse igal suvel, kooli vilistlased saavad kokku iga kolme aasta järel, valla laulupäeva aga, nagu juba öeldud, peetakse taas ülejärgmisel suvel.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus