Laulu- ja tantsupeolisi toitlustab Põltsamaa Felix

</span>

Hiljuti võitis Põltsamaa Felix riikliku tellimuse tänavusel laulu- ja tantsupeol esinejate toitlustajana. Peolistele saadetakse Põltsamaalt pealinna 26 tonni supipõhjasid, millest saab valmistada enam kui 300 000 portsjonit suppi. 

 
Eestis pole kuigi palju selliseid toidutootjaid, kes suudaksid sedavõrd suure tellimuse täita. Tegelikult oleks koguseliselt sama suure tellimuse võimeline täitma ka Salvest, ent valik langes Põltsamaa Felixi turundusdirektori Marek Viiloli sõnul Põltsamaa toidutootjate kasuks just mugavate supipõhjapakendite tõttu.

“Meil on unikaalne võimalus toota suppe keskkonna- ja tarbijasõbralikus pakendis ja suure kogusena ette valmis,” rääkis Viilol. Põltsamaa konservimeistrid pakendavad nimelt supipõhjad plastikalustele.

“Plastikalusele kolmekilogrammiste kogustena pakendatud ja kilega kaetud supp on autoklaavis töödeldud ning seda on võimalik säilitada toatemperatuuril vähemalt kolm kuud. Plekkpurke on raske ja natuke ohtlikki avada ning mis sellise suure koguse plekkpurkidega peale hakata või kuhu need panna?” rääkis Viilol.

Suurtellimuse kogemused olemas

Kõigele lisaks on Põltsamaa toidutootjatel olemas varasem kogemus toitlustamise osas koolinoorte laulu- ja tantsupeol. Samuti on AS Põltsamaa Felix paaril viimasel aastal toitlustanud kaitseväelasi õppusel “Kevadtorm”. Seal vaja läinud toidukogused on olnud siiski kolm-neli korda väiksemad tänavusest peotellimusest.

Kohapeal tuleb supipõhi veega segada ning valmis keeta, nii on suppe lihtne valmistada. Peolistele saadetakse Põltsamaalt nelja erinevat sorti suppi: suitsulihaga hernesuppi, borši, rassolnikut ja seljankat.

Turundusdirektor ei teinud saladust sellestki, et tegelikult oldi ettevõttes suurtellimuse täitmiseks valmis veel enne, kui tuli teade võimalusest riigihankekonkursil osaleda.

Peolistele valmistatavaid suppe hakatakse tootma järgmisel nädalal ning umbes pooleteise nädalaga peaks tellitud kogus erinevat liiki suppe valmis saama.

Suitsulihaga hernesupp, mida saadetakse peolistele kõige suuremas koguses, on Laulupeosupi nime all  ka kauplustes kättesaadav. Marek Viiloli kinnitusel on hernesupp valmistatud just sellise retsepti järgi, nagu paljude inimeste mälestustes  nende vanaemad seda keetsid. 
 
Supp jõuab pealinna jaanipäeva paiku

Ettevõtte töö tavarütmi suurtellimuse täitmine kuigivõrd ei häiri, kõigis teistes üksustes peale valmistoitude tsehhi   toimub tootmistegevus ka lähinädalatel tavapärase graafiku alusel.

“Meie poolt on laulu- tantsupeoliste toitlustamiseks tellitud supid valmis hiljemalt 19. juuniks ning jaanipäevanädalal jõuavad need Tallinna,” kinnitas Viilol, kelle sõnul on

nende poolt suurtellimuse täitmiseks täielik “lahinguvalmidus” olemas ja mingeid probleeme ta selles osas ei näe. Küll pelgab ta veidi n-ö käigu pealt üles kerkida võivat probleemi, kui neilt veel näiteks paarikümne tuhande portsjoni jagu suppi ootamatult juurde tellitakse. Seda eelkõige põhjusel, et juba juunikuu lõpus algab tõsine kurgihooaeg ja siis läheb “kogu aur” selle aedvilja konserveerimise peale. “Tegelikult on meil laos olemas piisavas koguses klaaspurkidesse pakendatud suppe, keegi peolistest söömata jääda küll ei tohiks,” pakkus turundusjuht välja peoliste varuvariandi.

Marek Viilol tõdes, et laulu- ja tantsupidu toimub ajal, mil meil veel värskeid aed- ja juurvilju eriti kusagilt võtta pole. Sellegipoolest võivad peolised end muretult tunda ja olla kindlad, et  supid on valmistatud parimast toorainest.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus