Laulu ja tantsuga külma vastu

Viie maakonna lauljate, tantsijate ja pillimängijate jaoks juhatab tänavuse XXV laulupeo ja XVIII tantsupeo sisse täna Kasepääl peetav Peipsi-äärsete maakondade laulu- ja tantsupidu. Kui peo toimumiskuupäeva paika pandi, ei osanud ilmselt keegi aimata, mis kuri nõu ilmataadil selleks ajaks varuks on: ilm.ee eilse ennustuse järgi ei peaks kraadiklaas täna Peipsi ääres terve päeva jooksul tõusma kõrgemale kui kaheksa soojapügalat ning kella kaheksaks õhtul, mil pidu algab, peaks see langema veel madalamale. Ka vihma võib päeva jooksul tulla.

Lõhnab selle järele, et juba hommikul Kasepääl proove alustavale laulu- ja tantsurahvale kujuneb tänane päev millekski ellujäämiskursuse sarnaseks. Loodetavasti panevad kõik end ikka piisavalt soojalt riidesse ja loodetavasti mõistab ka publik korraldajate ja taidlejate suurt tööd peo ettevalmistamisel hinnata ning tuleb ilmale vaatamata peole. Eks ole ju ennegi juhtunud, et just ekstreemsed tingimused, hull ilm sealhulgas, võivad käivitada mehhanismi, mis peolistes erilise ühistunde tekitab ja peost mällu sügavama templi vajutab kui tavaliselt. Küsige näiteks mõnelt Paunvere väljanäituse püsikundelt, missugune senisest üheteistkümnest laadast talle kõige rohkem meelde on jäänud ja üheksakümneprotsendilise tõenäosusega ütleb ta, et 2004. aasta oma, mida paduvihmas peeti!

Kes täna Kasepääl ellu jääb, ärgu unustagu aga homme europarlamenti valima minna. Loodetavasti on kõigil ka pärast laulupidu alles hääl, mida sümpaatseima erakonnanimekirja või üksikkandidaadi poolt anda.

6. juuni 2009

blog comments powered by Disqus