Lauljatari auto süttis põlema

Pühapäeval kell 9.45 sai päästeamet väljakutse Tallinna-Tartu maanteele Põltsamaa sissesõidu lähistele, kus oli auto põlema süttinud. Tegemist oli laulja Kaire Vilgatsile kuulva sõidukiga Hyundai i20.


Põlengus keegi viga ei saanud, kuid auto hävis lahtistes leekides. Politsei esialgse informatsiooni kohaselt süttis sõiduk arvatavasti tehnilise vea tõttu. Lauljannaga on kõik korras.

Vilgats sai aru, et sõidukiga pole kõik korras, kui ta ühtäkki tundis salongis vingulõhna. „See on sürreaalne tunne, kui auto su silme ees süttib, nagu filmis. Õnneks tuli appi üks möödasõitnud meesterahvas, kes ütleski, et auto põleb ja võtku ma kiirelt seest oma asjad ja helista 112.”

Tulekahju oli nii intensiivne, et sõidukist midagi järele ei jäänud. Tegemist oli nelja  aasta vanuse liisinguautoga.

Kuidas käituda sarnasel juhul?

Mait Soolepp, Päästeameti haldusosakonna logistikatalituse juhataja

Kui tunnete autos põlengu lõhna või kui on märgata suitsu, tuleks sõiduk kiiresti parkida turvaliselt teeserva ja autost võimalikult ruttu väljuda. Järgmisena aidata autost välja kõik kaasreisijad, ka lemmikloomad ning viia need autost ja liiklusest eemale ohutusse kaugusesse. Seejärel teha kõne häirekeskusesse numbril 112 ja anda juhtunust teada. Kui kapoti alt või mujalt tuleb suitsu, ei ole mõttekas kapotti avada, kuna see annab tulele lisahapnikku. Mingitel juhtudel võib püüda ka kustutada, kui tulele muudest avaustest ligemale peaks pääsema. Samas tõenäoliselt kohustusliku ühe kg kustutiga põlengut kustutada ei õnnestu, seepärast tuleks tagada eelkõige enda ja kaasreisijate ohutus, jäädes ootama tuletõrjujate saabumist.

MERIKE KASK

blog comments powered by Disqus