Lastekoorid harjutasid laulupeolaule

Kuremaa lossis  peetud kahepäevases laululaagris harjutasid Jõgevamaa lastekoorid nelja laulu, mis on tuleval suvel peetava üle-eestilise noorte laulu-ja tantsupeo repertuaaris. Koolitust läbi viinud dirigendi Ingrid Kõrvitsa kinnitusel võib mõnigi nendest lauludest väga populaarseks saada.

Laululaagris osales 120 last. “Me harjutasime laulupeol kõlavaid lastekooride laule, milleks on Piret Ripsi täiesti uus lugu “Olles osa oma maast”, Heino Kaljuste seatud “Tütre tänu”, Mart Saare “Looduse tervitus tõusvale päikesele” ja “Kulla kutse” ansambli “Vägilased” repertuaarist, mis samuti spetsiaalselt kooridele laulupeoks tellitud. Senini on seda esitanud solistid,” rääkis dirigent Ingrid Kõrvits, kes on üks lastekooride üldjuhte suurel laulupeol. 

Laulud jõukohased

“Viisid olid lastel selgeks õpitud ja nii saime rohkem tähelepanu pöörata muusikalisele poolele. Proovide põhjal võib öelda, et need laulud on lastele üsna jõukohased. Mõned keerulisemad kohad nõuavad ehk rohkem harjutamist. Igast laulupeost on mõni  laul eriti südamelähedaseks saanud.  Arvan, et suvise peo repertuaarist võivad üldrahvalikeks lööklauludeks saada  “Kulla kutse” ja  Piret  Ripsi “Olles osa oma maast”,” lausus Kõrvits.    

“Mitmete koolide lastekooride ühised proovid annavad esinemisjulgust  ja ühtlasi tekib nii ka rõõmsam meeleolu. Märgata võib sedagi, et kui laulusõnad peas, saadakse peagi ka viis selgeks,” ütles Torma ja Sadala põhikooli muusikaõpetaja Mare Talve, kes on ühtlasi muusikaõpetajate Jõgevamaa ainesektsiooni esimees.

“Kui on harjutamas üle saja lapse, on laulu kõlajõud palju tugevam ja laulude õppimine läheb märksa kiiremini. Pealegi jälgitakse külalisdirigenti paremini ja pannakse tema õpetusi rohkem tähele,” lisas Jõgeva Gümnaasiumi muusikaõpetaja Maret Oja.

Puurmani Gümnaasiumi muusikaõpetaja Anneli Rebane rääkis, et Ingrid Kõrvits on käinud ka Puurmanis varem mentorkoolitusi läbi viimas ja lapsed võtavad tema näpunäiteid  väga hästi kuulda.  

Lastekoorides peamiselt tüdrukud

“Lastekooride põhikoosseisu moodustavad tüdrukud, kuid on  ka poisse, kellele laulmine meeldib ja kes head muusikat naudivad. Kolm poissi on ka meie kooli lastekooris,” rääkis Tabivere Gümnaasiumi muusikaõpetaja Triin Saariste

Jõgeva Gümnaasiumi kaheksanda klassi õpilane Aneta Marttila avaldas arvamust, et proovid dirigent Ingrid Kõrvitsa juhendamisel kulgesid väga meeldivalt. “Olen varemgi tema koolitusel olnud. Järgmisel aastal lähen Tallinna juba kolmandale laulupeole. Lisaks esinemistele annavad laulupeole oma võlu ka kohtumised sõpradega ja huvitavate inimestega. Väga oluline on ka tugev ühtekuuluvustunne, mis suurel peol tekib,”   rääkis Aneta.    

Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt tänas dirigent Ingrid Kõrvitsat meisterlikult läbi viidud proovide eest ja andis talle üle kingitusekoti meenetega. Tema tunnustussõnad kuulusid ka koolide muusikaõpetajatele ja laululastele.

Laululaagris osales 120 last 

Lastekoorid olid Kuremaale tulnud

*Jõgeva Gümnaasiumist

*Jõgeva Ühisgümnaasiumist

*Jõgeva Muusikakoolist

*Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumist

*Tabivere Gümnaasiumist

*Puurmani Gümnaasiumist

*Carl Robert Jakobsoni nimelisest Torma Põhikoolist

Harjutati laule:

*Piret Ripsi “Olles osa oma maast“

*Heino Kaljuste seatud “Tütre tänu”

*Mart Saare “Looduse tervitus tõusvale päikesele”

*“Kulla kutse” ansambli “Vägilased” repertuaarist

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus