Lastekodu Metsatareke sai kahekümne nelja aastaseks

Möödunud reedel toimunud Siimusti lastekodu Metsatareke kahekümne neljanda sünnipäeva tähistamisel tänati koostööpartnereid ja toetajaid ning räägiti tänastest tegemistest ja tulevikust.


Direktor Imbi Ivask ütles, et paljud üritused Metsatarekeses elavatele lastele ja noortele on korraldatud koostöös toetajate ja abistajatega: “Me oleme külastanud teatrietendusi, reisinud Lottemaale, Hiiumaale, Helsingisse, Kuutsemäele ja teistesse huvitavatesse ja kaunitesse paikadesse. Matkadel on loodustarkusi õpitud.ˮ Ivaski sõnul on lastekodu oma sõpradelt ka palju vajalikke kingitusi saanud, näiteks uued arvutid ja peotelgi.

Arvestades seda, et pärast haldusreformi jääb riigiasutusi ja omavalitsusi ning töötajaid nendes vähemaks, oli Metsatarekese tänavusele sünnipäevale kutsutud rohkem külalisi kui varasematel tähtpäevadel.

Õnnitlesid Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, Jõgeva vallavanem Enn Kurg, vallavolikogu esimees Tiit Lääne, Jõgeva linnapea Raivo Meitus, Palamuse vallavalitsuse sotsiaaltöö vanemspetsialist Liivi Moore ja lastekaitsespetsialist Madli Pappel.

Riigikogu liige Aivar Kokk, kes on ühtlasi Metsatarekese hoolekogu esimees, märkis, et lastekodule on ette nähtud riigieelarvest kolm tuhat eurot terviseraja ja mänguväljaku ehitamiseks. Samal eesmärgil on algatanud heategevusprojekti ka tänavatantsu edendaja Joel Juht.

“Metsatarekeses võib märgata mitmeid edasiminekumärke. Tublid on kasvatajad ja kiitust väärivad ka lapsed,” ütles lastekodu esimene juhataja Silvi Moont.

“Lastekodu kasvatajad Mari-Liis Nuut ja Eveli Pruuli meisterdasid heategevusliku projekti Väike panus raames 101 öökullikujulist võtmehoidjat, mis kingitakse jõuludeks inimestele, kes toetanud Eesti Laste ja Noorte Diabeedi ühingut,” ütles Imbi Ivask.

SEB panga heategevusliku fondi toetusel käisid Metsatarekese noored koos kasvatajatega kujur Tauno Kangro villas plastiliinist skulptuure voolimas. “Kõige rohkem meisterdasime sõdureid ja daame. Minu arvates tulid tööd väga ilusad. Tauno Kangro pani enamikule meist hindeks 5, mõnele ka 5+,” rääkis lastekodu elanik Karoliina Purik.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus