Lastekodu Metsatareke peremaja kerkib jõudsasti

Siimusti lastekodu Metsatareke peremaja ehitamisel jõutakse peaaegu iga päev lõpuni mõne olulise tööga. “Eile näiteks pandi majale ette aknad, ehitatakse ka vaheseinu, kestavad soojustamistööd, valmib trepp. Kui majas ringi vaadata, võib juba näha, kuhu tulevad saal, lastetoad, köök, söögituba jne. Elutuppa ehitatakse ka kamin. Mulle endale meeldivad väga ka rõdud, kus suvel hea varjuline olla. Peremaja üks suuremaid väärtusi on looduse lähedus, uks avaneb siit otse metsa,” rääkis Marika Tekkel, kes päevas mitu korda ehitustööde käigu üle vaatab. “Praegu tegeleme hoolega ka maja sisustamisega. Tellimused on tarvis varakult esitada, sest kui pereelamu valmis, peab ka mööbel kohal olema. See peab olema lastesõbralik, kergesti puhastatav ja vastama tervisekaitse nõuetele. Uurime, kust saada ilusat mööblit võimalikult ökonoomse hinnaga. Suuremate hangete puhul võtame pakkumisi erinevatelt firmadelt. Oleme mõelnud ka selle, kuidas lapsed saaksid oma tubade sisustamisele ise kaasa aidata,” rääkis ta.

Siimusti lastekodu peremaja on ette nähtud kaheksale lapsele, kuid vajadusel võidakse mõnele lapsele veel koht juurde teha. Selles suhtes, kus ja kellega ühes toas keegi elada soovib, arvestatakse ka kasvandike soove ja kasvatajate ettepanekuid.

“Oleme tänulikud kõigile, kes peremajale omapoolset abi pakuvad, olgu siis majanduslikku toetust või ka lihtsalt head nõu, mida mitmete murede lahendamiseks samuti vajame, ” ütles Marika Tekkel. “Hiljuti peremaja ehitamise käiguga tutvumas käinud maavanem Aivar Kokk avaldas arvamust, et maja valmib jõuludeks. Ta ise lubas tulla avapidustuste aegu pannkooke küpsetama,” lisas juhataja.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus