Lastekindlustust kasutatakse lapse esimese oma kodu sissemakse kogumiseks

SEB lastekindlustuse vajaduse uuring näitas, et kõige sagedamini koguvad vanemad lapsele raha kõrgkooliõpingute tarvis või lapse esimese oma kodu sissemakseks.

SEB lastekindlustuste statistika näitab, et kui lapsevanem teeb 15 aasta jooksul igakuiselt kindlustuse sissemakseid summas 30-35 eurot, koguneb kindlustusperioodi lõpuks ligikaudu 6000 eurot, mis on üsna arvestatav summa lapse hariduse või kodu soetamiseks vajaliku sissemakse rahastamiseks.

Lastekindlustust eelistavad vanemad muudele kogumislahendustele eelkõige seetõttu, et kui nendega peaks midagi juhtuma, saab laps kokkulepitud kindlustussumma kindlustusperioodi lõpus ikkagi kätte.

Paljud noored vajavad iseseisvat tööelu alustades ka uut elukohta vanematest eraldi. Korteriüüriks kulub sageli sama palju raha või on see summa isegi suurem, kui  oleks selle eluruumi ostmiseks võetud laenumakse. Samas ei ole noortel laenu võtmiseks vajalikku omafinantseeringut sageli kusagilt võtta. Täna saab näiteks väikese korteri Tallinna mägedel või Tartus soetada ca 35 000 – 40 000 euroga. Kasutades lisatagatisena KredExi käendust, võib omafinantseering olla vaid 10 protsenti, seega piisaks sissemakseks 3500 – 4000 eurost.

Mida pikem on kogumiseks planeeritud aeg, seda suurema summaga võib laps tulevikus arvestada. SEB lastekindlustuse uuringu andmetel sõlmivad oma lastele pikki kogumislepinguid just noored vanemad, kes on ka ise äsja kodu soetamise vajadusega silmitsi olnud.

i

TRIIN MESSIMAS, SEB eraisikute suuna arendusjuht

blog comments powered by Disqus