Lastekaitsepäev algas uhke paraadiga

Tänavune lastekaitsepäev Põltsamaal algas varasematest suurema paraadiga, kus osalejate meeleolu hoidis üleval puhkpillimuusika. Paraad algas traditsiooniliselt Põltsamaa kultuurikeskuse juurest ning suundus lossihoovi.


Lossihoovis ootasid lapsi ees batuudid ja ronimissein, oli võimalik tutvuda lähemalt ehtsate relvadega, pääste- ja politseautoga. Avatud olid ka EELK Põltsamaa Nigulise koguduse kiriku uksed.

Päev algas meeleoluka piknikuga

Põltsamaa linnavalitsuse lastekaitsespetsialist Jane Ott lausus, et tänavune linna lastekaitsepäev on eriline juba selle poolest, et just sellel aastal tähistab Põltsamaa oma 90 aasta juubelit. Esimest korda alustati lastele pühendatud päeva hommikuse piknikuga. Paljude inimeste tungival soovil oli rongkäigus osalenud laste ja nende saatjate meeleolu tõstmas ning ühte sammu astuda aitamas puhkpilliorkester Urmas Mägi juhatusel.

Jane Ott rääkis, et Põltsamaa ühisgümnaasiumiga  oli kokkulepe, et piknikul osalenud 1.-6. klasside lapsed tulevad samuti rongkäiku. Lapsi oli rongkäigus tõesti palju, kõigile ei jätkunud õhupalle, ehkki neid oli umbes 350. Osalejaid oli korraldajate hinnangul umbes 500. Lastekaitsespetsialist kinnitas, et nemad omalt poolt on valmis ka järgnevatel aastatel sama aktiivselt seda üritust vedama, kui ka ilmataat neid jätkuvalt soosiks, nagu see viimastel aastatel on olnud. Õhtul kell 18 algas kultuurikeskuses Linnulaulude CD ja lauliku esitluskontsert. Plaadil laulavad lapsed lindudest ja laulude vahele on põimitud ehtsad linnuhääled.

Laste kasvatamiseks ideaalne koht

 Põltsamaalasest ema Taimi Rao oli laste pidupäevale tulnud kohe kahekuuseks saavad pisitütre Andraga, kellel on ka aasta ja kümne kuu vanune õde. Taimi Rao sõnul üllatas teda väga, et Põltsamaa linnas on nii palju lapsi sirgumas: rongkäik oli väga pikk. Taimi Rao on alles teist aastat Põltsamaa elanik, kuid püüab jõudumööda kohaliku kogukonna ellu sulanduda ja üritustest osa võtta. Naise sõnul on Põltsamaa laste kasvatamiseks ideaalne paik, sest siin on väga tugev sotsiaalne kontroll. Samas on linn oma parkide roheluse ning linna läbiva jõega väga ilus.  Taimi sõnul elasid nad siiani Rakveres ja kolisid hiljuti Põltsamaale, sest siin elab ka tema ema. Värske põltsamaalasena avaldas ta arvamust, et kes otsib, see leiab siin endale ka sobiva töö. Enne lastega kojujäämist töötas ta Rakveres, kuid siin on tal plaanis ise endale tööandjaks hakata. Pereisa oli lastekaitsepäeval Tartu kandis tööl, tema amet ongi mobiilne.

Batuut oli populaarne

Kolme lapse ema Jaanika Olev oli seekord väljas ühe lapsega ja tunnistas, et on sellel üritusel esimest korda. Noore ema sõnul oli väga uhke tunne nii suures rongkäigus kaasa marssida. Ka tema tütar Janelle Loore kinnitas, et talle meeldib siin. Ema ütles, et nad ootavad, kuni lasteaialapsed batuutidel hüppamisest isu täis saavad, siis läheb Janelle Loore ka hüppama. Ta tunnistas, et nende pere on juba 18 aastat Põltsamaal elanud ning neile siin väga meeldib, sest Põltsamaa on ilus roheline linnake ja samas hästi turvaline.

On mõeldud ka mujale kolimisele, aga ikka on leitud, et Põltsamaal on kõige parem.  

Tänulik tuleb olla ka ilmataadile

Jõgeva maakonna ohvriabitöötaja Rita Kaasiku sõnul on tema kohal olemine lastekaitsepäeval märk sellest, et ohvriabi on inimestele lähemale tulnud. Ehk paneb rahvas  just sellel üritusel tähele, et ohvriabi, politsei ja sotsiaaltöötajad teevad tihedat koostööd. Võib-olla saadakse siin jutule kellegagi,  kes teab mõnda hädasolijat ning kasutab nüüd võimalust vastavate ametnike poole pöörudda. Rita Kaasik on ise varem lastekaitsespetsialistina töötanud ning rõõmustab selle üle, et lastekaitsepäeva järjest suurejoonelisemalt tähistatakse. Eriti suur rõõm on Rita Kaasikul selle üle, et lastekaitsepäeva üritusele on tulnud osalema lasteaia- ja koolilaste kõrval üha rohkem koduseid lapsi ja ka lapsevanemaid. Väga rõõmsaks muutis  rongkäigu puhkpilliorkester, mille juhile ja pillimängijatele korraldjad väga tänulikud on. Rita Kaasiku sõnul tuleb tõepoolest ka ilmataadile tänulik olla, sest just lastekaitsepäeval on siiani alati ilus ilm olnud.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus