Lasteaias Karikakar mängitakse Lumeeite

Jõgeva lasteaias Karikakar jõulukuul etenduvas muinasjutulises näitemängus “Lumeeit” mängivad kaasa kõik lapsed ja õpetajad. Lavastust võib nimetada ka muusikaliks, sest sõnalise osaga põimuvad laulud ja tantsud. Peaosas on lasteaiapedagoogidest Jõgeva linna aasta õpetajaks valitud Ilme Korb.

Vendade Grimmide muinasjutu “Lumeeit” dramaturg ja lavastaja, muusikaõpetaja Merike Siirak ütles, et osatäitjate valimine näitemängu kulges edukalt ja kiiresti.

“Iga rühm õpib kevadiseks peoks selgeks ühe näidendi, mis võimaldab vaadata ja otsustada, kes lastest ning ka õpetajatest mõnda rolli paremini sobib. Vaeslaps Liisi osa sai endale Triin Vilde Mesimummi rühmast. Tekst jäi tal hästi meelde. Lahket, heatahtlikku ja töökat   tüdrukut on tõeliselt tore mängida. Algul kadedat ja laiska, kuid loo lõpuks heaks lapseks saada soovivat peretütart Hannat mängib  Kristiina-Karolin Pärn Sajajalgse rühmast. See oli talle üsna huvitav roll,” rääkis Siirak.

Lumeeidena astub lavalaudadele lasteaiaõpetaja Ilme Korb. “Mul oli kohe selge, et seda väärikat ja õiglast memme sobib just Ilme kõige paremini kehastama,” tunnistas Merike Siirak.

Võõrasema osas on  Marge Põdra, Leivahaldjat mängib õpetaja Krista Annuk. Lavastuses teeb kaasa Karikakra naiskvartett koosseisus Katrin Kriiska, Liisi Poom, Auli Kõre ja Merike Siirak.

“Külalisetendusena on “Lumeeite” mängida võrdlemisi keeruline. Küll aga etendame seda rõõmuga veel oma lasteaias, kui huvilisi on. Eelmisel neljapäeval olid meile näiteks kaasa elamas endised kasvandikud, kes praegu õpivad Jõgeva Ühisgümnaasiumi esimeses klassis,” ütles Merike Siirak.

“Arvestades uue lasteaiamaja ehitamisplaane, võib “Lumeeit” olla üldse viimane näitemäng, mida Karikakra praeguses hoones mängitakse,” lisas ta.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus