Lasteaiale Karikakar ehitatakse uus maja

Neljapäevasel istungil andis Jõgeva linnavolikogu linnavalitsusele  ühehäälselt volitused kuulutada  välja arhitektuurikonkurss lasteaiale Karikakar uue hoone ehitamiseks.

Linnapea Kalmer Lain märkis istungil, et kui algul plaaniti renoveerida senine lasteaiahoone, siis nüüd peetakse mõttekaks uue maja ehitamist. “Saime muudatuseks loa ka siseministeeriumist ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt ning võime nüüdisaegse maja ehitamiseks kasutada ka 15 miljoni kroonist riiklikku toetust,” rääkis linnapea.

Laini sõnul ollakse seisukohal, et kõik Jõgeva linna tulevased rajatised peaksid olema projekteeritud arhitektuurikonkursi raames ja selline konkurss on plaanis korralda ka Karikakra uue maja projekteerimiseks.

Volikogu liikmed toetasidki ühehäälselt linnavalitsuse eelnõud kuulutada välja arhitektuurikonkurss.

“Jõgeva linnas on vaja orienteeruvalt 300 lasteaiakohta. 190 last käib lasteaias Rohutirts, Karikakras võiks olla viis rühma ja üks sõimerühm, kuid täpsema kohtade arvu üle on vaja veel aru pidada,” ütles Lain.

“Me ootame pikisilmi, mil valmib uus maja. Loodame, et  edukalt laabuvad ka rahastamisküsimused, projekteerimis- ja ehitustööd,” ütles linnavolikogu liige, lasteaia Karikakar õpetaja Liisi Poom.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus