Lasteaialaste pidu Põltsamaal

Lastekaitsepäeva eelõhtul sai Põltsamaal teoks kahe linna lasteaia ühine pereõhtu. Idee selle ürituse korraldamiseks andis laste ja noorte kultuuriaasta ning lähenev Eesti Vabariigi 100. sünnipäev. Põltsamaa lasteaedade Mari ja Tõruke lapsed alustasid kultuurikeskuse juurest koos pikka rongkäiku mööda õhupallidega ääristatud teed lossihoovi. Rongkäigus sammusid esimestena noored ja tublid isad, kes kandsid üritusega seotud sümboolikat. Suuremad lapsed, kel jalgades juba jõudu, sammusid reipalt sõbraga käsikäes, väiksematel olid kaasas vanemad või läbisid nad tee üldse kärust uudistades.

 

Põltsamaaga seotud helilooja Karl August Hermanni ausamba juures rõõmustas kõiki ja tegi ka sammud reipamaks Põltsamaa ühisgümnaasiumi puhkpilliorkester Urmas Mägi taktikepi all. Lapsi julgestasid teedel politseinikud ja ka lasteaiaõpetajad, kes said kasutada oma õpitud oskusi liiklusreguleerijana vöötraja ületamisel.

 

Lossihoovis suundusid lapsed rongkäigus otse lavale ja algas laste kontsert. Teadustajaks oli kohale tulnud laste sõber Nähka, kelle loodushuvilistest tegemisest lapsed raamatu vahendusel terve õppeaasta lugenud olid. Nähkat kehastas näitleja Aita Vaher. Kontserdi alguseks teadustas Nähka välja kolm ühislaulu, mis emmedele-issidele ja külalistele ette kanti. Kontserdi alguslauluks oli valitud Albert Pettineni laul “Mina ka!”, mis tähistab 50. sünnipäeva ning seda mäletavad oma lapsepõlvest ilmselt ka laste vanavanemad. Järgmisena astusid lavale linna kõige väiksemad kodanikud – lasteaia Mari beebikooli tillukesed õpilased. Koos emadega tantsiti Tuuli Juki armsale lastelaulule “Emme linnupoju” seatud tantsu. See esinemisnumber oli Põltsamaa linna ajaloos esimene kord, kus esinesid kõige väiksemad linnakodanikud, pealegi oli neid kokku väga suur arv – 27 pisipõnni. Seejärel astusid lavale lasteaedade Mari ja Tõruke lapsed eraldi numbritega. Mõlema lasteaia esinemisosas kõlasid lasteaedade nimilaulud, millele olid hiljuti valminud omanäolised fonogrammid Piret Laikre arranžeeringus. Lasteaialapsed olid väga vahvad esinejad, laulud kõlasid rõõmsasuiselt ja tantsijatest õhkus reipust ja lusti.

 

Edasise kontserdiosa sisustas tsirkuseartistidest perekond Vaher. Lapsed said näha vahvaid akrobaatilisi numbreid. Erilist põnevust tekitas etteaste, kuhu kaasati ka isad, kel oli vaja näidata, palju on neil jõudu ja osavust. Kõige suurema aplausi teenis aga Vaherite noor pereliige, pea kaheaastane Maru, kellega ema niisuguseid trikke ja õhuharjutusi tegi, et publik erutusest lausa õhkama hakkas.

 

Kontsert-etenduse lõpetasid jällegi kahe lasteaia lapsed, kes tantsisid ühiselt Priit Pajusaare laulule “Jõgi voolab läbi Eestimaa” seatud tantsunumbrit. Kuna selles tantsus olid lastel vahenditeks sinised, valged ja mustad rätikud, moodustus tantsu lõpuks lavale sinimustvalge Eesti lipu kujutis. Selle jäädvustas õhust ka droon.

 

Õhtu lõppes perede piknikuga lossimurul. Ürituse hea kordamineku eest lähevad lasteaedade tänusõnad ja tervitused abivalmis sõpradele Põltsamaa linnavalitsuses, Põltsamaa kultuurikeskuses, sihtasutuses Põltsamaa lossi ja parkide arendus, Põltsamaa Felixis, Põltsamaa muuseumis, Kitzinger-Progressis, Põltsamaa ühisgümnaasiumi puhkpilliorkestris, Kaitseliidu Põltsamaa üksikkompaniis, politseis, aga ka Heino Suttingule, Raivo Laanesele ja Harald Arulepale. Kultuuriõhtu sai toetust laste ja noorte kultuuriaasta ideekonkursilt 50 ideed.

 

TIIA KAERAMAA, lasteaia Mari direktor

blog comments powered by Disqus