Lasteaia juubel ? suur muusika- ja tantsupidu

1982. aasta sügisel said tollased kolhoosid Saadjärve ja Avangard niikaugele, et Tabiverre kahasse lasteaiahoone ehitasid, kuhu lapsi bussidega üsna kaugelt päeva veetma toodi. Lasteasutuse juhatajaks sai Taimi Schmidt, kes selles ametis 13 aastat vastu pidas, kuni uusi väljakutseid otsima läks ja teatepulga muusikakasvatajale Aune Sepale üle andis.

 Riigikorra muutudes muutusid-kõikusid paraku ka majandusolud. Taasvaba Eesti esimestel aastatel jäi mitme tiivaga ja avara õuega hoone mudilastele liiga suureks, mis tähendas mõttetult suuri kütte- ja halduskulusid. Nii kolisid lastega sama katuse alla vallavalitsus, postkontor, raamatukogu, perearstipunkt ja hooldekodugi.

Pidu peeti vabaajakeskuses

 Tänaseks ollakse taas olukorras, kus lastele ruumi napib. Eriti kitsuke tundub praegu lasteaia saal, sestap korraldatakse suuremad peod ja esinemised vabaajakeskuses.  

Reedene kontsert-aktus rahvamaja suures saalis algas muusikaliga ?Pöial-Liisi?, mille esietendus oli suvehakul ja mida nüüdseks ka maakonna teiste lasteaedade lapsed näinud on. Saal oli aktuseõhtul publikust tulvil, sest  etenduse hea tase meelitab seda teist kordagi vaatama, noorema rahva seas on aga neid, kes end lasteasutuse vilistlasteks pidada võivad ja seega peole väga oodatud olid, võrdlemisi rohkesti. Seda sorti tähtpäeva juurde kuuluv õnnitlustevoor polnud aga tavapärane ega kõrvaltvaatajale igav-veniv, nagu see paraku vahel kujunema kipub. Selle eest hoolitses lasteaia juhataja Aune Sepp, kes sõnavõttudele vahelduseks koos praeguse muusikaõpetaja Kristi Tuhkaneni ja varasematel aastatel majas sama ametit pidanud endiste kolleegidega laulis, õhutades saalisviibijaidki kaasa lööma. Lastekapelli etteastele andis aga Kristi Tuhkaneni viiulimäng sootuks uue kõla ja värvi. Ja justkui lauludest  ja muusikast inspireeritult käitusid õnnitlejadki rutiinivabalt: kõigil oli sünnipäevalapsele midagi värsket ja originaalset öelda.

Isiksus kujuneb välja lasteaias?

?Inimese põhiloomus kujuneb tegelikult välja juba lasteaias. Kui kooli läheme, püütakse meid seal küll veel muuta, kuid põhilisd iseloomujooned on selleks ajaks juba paigas. Ka vanemad püüavad meid veel teismeeas ühes või teises suunas kallutada, kuid kuigi suurel määral see ei õnnestu,? avaldas arvamust lasteasutust õnnitlema tulnud maavanem Aivar Kokk. Ka Tabivere Gümnaasiumi direktor Toivo Punga väitis, et just needsamad mõtted mõlkusid meeles temalgi ja et temagi arvates on lasteaial inimese kujunemisel väga oluline roll.

 Küllap see nii ongi ja jääb vaid ette kujutada, kui särtsakad, laulu- ja tantsuhimulised olid praegused Tabivere lasteaiaõpetajad eesotsas oma ülemusega, vilistlased ja muud külalised  juba mudilastena. Sest tantsumuusikaplaadi keerlema hakates sai toolidest lagedaks tehtud saal hetkega tantsijaid ja kõlava häälega kaasa lauljaid täis.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus