Lasteaia- ja koolilapsed valmistuvad muinasjutuhõnguliseks tantsukontserdiks

Lasteaialapsed ja kooliõpilased teevad põhjalikke ettevalmistusi 2. juunil Oskar Lutsu Palamuse gümnaasiumi staadionil peetavaks Jõgevamaa laste ja noorte tantsukontserdiks “Elu kui muinasjutt”. Esimest korda toimuv pidu võib saada tänavu suve üheks rahvarohkemaks kultuurisündmuseks meie maakonnas.

Lavastusmeeskond on käinud erinevates Jõgevamaa paikades tantsusamme täpsustamas ning korrastamas. “Koos Oskar Lutsu Palamuse gümnaasiumi õpetaja ning 7.-9. klasside liigijuhi Kadri Lillega viisime Sadala rahvamajas läbi tantsutreeningu kohaliku kooli õpilastele. Pallide ning lintide võimlemiskava harjutati Pajusis tantsuõpetaja ja võimlejate liigijuhi Marika Järveti juhendamisel. Palal aitasime koos B ja D rühmade liigijuhi Virve Museri ning Kadri Lillega lihvida poiste ning meeste ühistantsu,” märkis lavastaja Sirje Kiis.

“Lasteaialapsed löövad taolisel maakondlikul peol kaasa esimest korda. Nende liigijuhiks on Eili Ilves. Põhjalikku tööd liigijuhtidena on teinud ka Aive Jõessaar, Riina Tralla, Sirje Suvi, Piret Pruus ja Marika Järvet, kelle juhendada on vastavalt esimese-teise, kolmanda-neljanda ja viienda-kuuenda klassi õpilased, C-segarühmad ja võimlejad. Täiskasvanutest löövad peol kaasa segarühmad “Tuuritajad” Palalt, “Paunvere Tootsid-Teeled” Palamuselt ja Laiuse-Sadala segarühm. Publiku ette astub noorte rahvamuusikaansambel “Tuustar” Eha Niglase juhendamisel,” lisas ta.

Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt märkis, et treeningute külastamise põhjal võib öelda, et nii esinejatest kui ka juhendajatest kiirgab tõsist entusiasmi. “Lastele-noortele pakub pidu lisaks tantsule muidki eneseteostusvõimalusi. Nimelt valmistas iga poiss ja tüdruk ning noormees ja neiu oma vanematele ise peokutse.” 

Muinasjututegelased peoplatsil

“Tantsud repertuaari valiti lähtuvalt peo kontseptsioonist, et tantsulood sobiksid hästi kokku tekstidega muinasjuttudest, mida loevad Palamuse harrastusnäitlejad. Samuti arvestasime, et tantsud lastele jõukohased ja meelepärased oleksid. Mõni tants osutus küll oodatust natuke keerulisemaks. Rühmade juhendajad ja lapsed on aga piisavalt tublid ning hakkamist täis ja tulevad kenasti toime. Päris mitut tantsu tantsivad erinevas vanuses tantsijad. Loodame, et just nende tantsude esitamise ajal tekib väljakul eriline emotsioon ja energia,” rääkis Sirje Kiis. “Iseäranis paistab lastele meeldivat Buratino loost tuntud laulu “Väga hea” saatel esitav tants. Buratinot ja teisigi muinasjututegelasi on oodata ka tantsuplatsile,” ütles Kadri Lille. 

Juba kantakse peosärke

“Esinejaid tuleb tantsukontserdile üle 550. Staadionile paigaldatakse tribüün 700 inimesele. Lapsed saavad lõunasöögi ja õhtuoote. Transpordi peole ja tagasi korraldavad osalejad oma jõududega. Meditsiinilise turvalisuse eest hoolitsevad Punase Risti Jõgevamaa esindajad,” märkis Sirje Kiis.

Koos lavastajaga kuuluvad peo korraldustoimkonda MTÜ Sokuturi liikmed: projektijuht Evelyn Merusk, Valdi Reinas, kes on peo kunstiline kujundaja ja üks idee autoreid, Viive Haagen, Ave Unt ja Marika Merusk. Helitehnikaga tegeleb Karmo Toome, peo kodulehte toimetab Liina Abram. Peopäeval on andnud nõusoleku appi tulla mitmed vabatahtlikud nii Palamuselt (näiteks naisrühm Sirtsuline) kui ka kaugemalt.

Tantsurühmad on tellinud rohkesti peo logoga särke, mida juba hoolega kantakse. Samuti valmivad kultuurisündmuseks voldik ja suveniir-magnet. Sündmuse kordaminekuks on oma õla alla pannud Jõgevamaa Koostöökoda, Eesti Kultuurkapital, Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp ja Rahvakultuuri Keskus.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus