Lasteaedades tähistati isadepäeva väljasõitude ja kaitseväeõppustega

Sel aastal tähistati paljudes Jõgevamaa koolides ja lasteaedades nii mardipäeva kui isadepäeva veidi teistmoodi. Traditsioonilise tordisöömise asemel mindi paljudes kohtades hoopis isadega üheskoos sporti tegema või Tartu lõõgastuskeskustesse kvaliteetselt aega veetma.

Põltsamaa Tõrukese lasteaias tähistati isadepäeva juba kolmapäeval. Neil lastel, kelle isadel polnud võimalik mingil põhjusel üritusest osa võtta, olid kaasa kutsutud vanemad vennad, onud või ka emad. Tõrukese lasteaia direktori Helje Tamme sõnul nimetati neil  kolmapäevaõhtust aktsiooni pereürituseks, kus lisaks isadele olid oodatud osalema ka teised pereliikmed.

Kolmapäevane pereüritus Tõrukese lasteaias kandis nime “Kaitseväe kordusõppused”, kuigi ühtegi sõjaväelast kohal polnud. Kordusõppusteks nimetati sündmust selle tõttu, et isad said õhtu jooksul meelde tuletada mõningaid oskusi, mis kunagi ajateenistuses viibides omandati. Pereüritus algas õhtul kell viis, kui väljas  juba mõõdukalt pime on. Lasteaiamajas  kustutati kõik tuled ning lapsed liikusid koos isadega ringi, lugedes taskulambi valgel kaarti. Igal rühmal oli oma juht, kes pidi rühma koos hoidma ja õigeaegselt töötubadeni juhtima.

Isad korrastasid voodeid ja tegid kätekõverdusi

Lasteaiahoones oli kuus töötuba, kus lapsi ja nende isasid ootasid ees erineva raskusastmega ülesanded. Muusikatoas õpiti selgeks rivilaul, mille saatel edaspidi “õppusi” jätkati. Magamistoas pidid isad sassikeeratud voodi laitmatult korda seadma, nii nagu sõjaväes kord ette näeb. Esmaabituba kujutas endast sõjakomissariaati, kus kontrolliti lastevanemate tervist, kas nad on sõjaväeks ikka kõlbulikud. Jõusaali osas pidid isad tegema kätekõverdusi, laps samal ajal kukil. Politseitoas õpetati lastele ja isadele liiklemist. Isadele  olid välja mõeldud veidi raskemad liiklusküsimused kui lastele. Jahimeeste toas oli isade jaoks valmis pandud jahipüss, mida lapsevanemad said lahti võtta ja kokku panna. Laste jaoks oli seal sõjaväelaste moonakott, kust igaüks sai sõdurisööki maitsta.

Tõrukese lasteaia direktor avaldas heameelt selle üle, et kõikidel lastel oli kedagi pereliikmeist kaasas. “Isade asemel olid mõnel lapsel kaasas vend, onu või ka ema,” rääkis Helje Tamme, kelle sõnul viidi taolist “kordusõppuste“ teemalist üritust Tõrukeses läbi ka kuus aastat tagasi. Kuna toona oli selline isadepäeva tähistamine osalejatele väga meelepärane, otsustati seda nüüd korrata. Tagasiside oli juhataja sõnutsi nüüdki väga positiivne. Mardi- ja kadripäeva tähistatakse lasteaias traditsioonilise Tõrupoisi ja –piiga valimisega ja see   saab teoks  järgmisel ja ülejärgmisel nädalal.

Ujulakülastused Kuremaal ja Tartus

Kuremaa Lasteaed-Algkoolis tähistati mardi- ja isadepäeva terve nädala jooksul. Koolis rääkisid õpilased oma isade töödest ja tegemistest. Reedese pärastlõuna veetsid lasteaed-algkooli kasvandikud isadega Kuremaa ujulas, kus lisaks ujumisele korraldati ka mitmesuguseid sportmänge.

Pala lasteaias tähistatakse isadepäeva igal aastal lasteaiaruumidest väljaspool. Lasteaia juhataja Tiina Karu selgitas, et  nende ruumid jäävadki ühise peo pidamiseks pisut kitsaks. Sel aastal käidi vanema rühma laste ja nende pereliikmetega Tartus Lõunakeskuse liikluslinnakus.

Nooremate rühmade laste ja nende pereliikmetega käidi eile Aura veekeskuses. Tartusse läks enamik oma autodega. Kel transport puudus, said Tartusse vallavalitsuse bussiga. Piletid liikluslinnakusse ja ujulasse tuli lastevanematel osta, tasuta oli sõit vallavalitsuse bussi kasutajatel. Vaatamata sellele, et pea kõik pereürituse kulud tuli lastevanematel endil katta, osalesid ettevõtmisel peaaegu kõikide laste pered. Ka Pala lasteaias korraldati isadepäev perepäevana.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus