Lasteaed ühisel nõul ja jõul ilusaks

Nagu juba mitmel varasemal aastal, käivitas värve tootev firma Alpina ka sel kevadel projekti “Lihtne värvida – lihtne aidata”. Projekti raames saab igal aastal kenamaks vähemalt kümme lasteaeda üle Eesti,  sest neile antakse selle tarvis tasuta värvid. Tänavu oli värvitaotlejaid üle vabariigi kokku 75 ning meie maakonnas sai selle õnne osaliseks Tabivere lasteaed.

Esmaspäeva õhtupoolikul peetigi seal maha lühike, aga lustakas remondi lõpupidu, kus kõiki majas  pahtlilabidaid ja pintsleid viibutanuid kiideti ja tänati. Neid, kellele  Tabivere lasteaia direktor Aune Sepp ja Pipi (õpetaja Anneli Kaber)  tänulilli jagasid, oli päris palju, sest lisaks lasteaia personalile lõid  remondiaktsioonil innukalt kaasa ka paljude mudilaste isad-emad.

Vedas esimesel korral!

“Värve toonib, müüb ja tegeleb ka lasteaedade projektiga firma  Caparol. Meie kandideerisime esimest korda ja osutusimegi valituks,” rääkis  direktor Aune.  Taotlusprojekti kirjutas ta ise, andes ülevaate lasteasutuse õppekavast, lisades fotosid ruumidest, mis värskendust vajaksid.

Projekti tekst algas aga nii: “Ühel päeval tuiskas minu kabineti uksest mööda punasejuukseline tedretähnis tüdruk, tegi majale tiiru peale ja tagasi nad kõik olidki: Sipsik, Villi ja Puhh kaasas. Ja mure ikka suur: Tabivere lasteaial on sügisel 30. sünnipäev, Pipil juba pannkoogipeo kava valmis mõeldud, aga lasteaia saal nii räämas, trepikoda kaua remontimata ja rühmades värvid kulunud. Kuhu küll külalised kutsuda….?”

Mainitud punaste patsidega noor daam Pipi on nimelt ühe rühma maskott, Sipsiku, Villi ja Puhhi nime kannavad aga lasteaia teised rühmad.

Kui Caparoli esindaja Lauri Murdla, kes ka esmaspäevasel tänuüritusel osales, suvel kohale tuli, et kõik projektis kirjas olnud ruumid üle vaadata ja neid ka ise pildistada, võis lasteaia rahvas juba töötunkedele mõtlema hakata. Majja jagati ka värvikaardid ja  iga rühm valis oma ruumile meelepärased toonid.

“Mõõtsime pinnad ära, saatsin tellimuse ja juuli esimestel päevadel saime värvid kätte,” rääkis Aune.

Niipea kui mudilased suvepuhkusele saadeti, alustati aega viitmata remondiga, sest loomulikult ei piirdutud vaid rühmaruumide pintseldamisega, kui juba kord uuendamisvõimalus avanes, vaid värske näo sai kogu lasteaed.

Aune rõhutas, et on väga tänulik Tabivere vallavalitsusele, kus olukorra erakordsust mõisteti. Vallalt saadi lisaraha, et maksta firmale  Äksi Ehitus, kes remontis saali, trepikoja ja mõned abiruumid. Samuti  toetati vallast rühmaruumide nõudepesunurkade sisustamist ja saali valgustuse uuendamist. 

“Põhilised tööd jõudsime juulis ära teha, kui maja kinni oli, üht-teist jäi augustisse ja ka veel septembri esimestele päevadele, aga  see ei seganud enam tööd lastega. Nii meie oma personal kui lapsevanemad leidsid ikka kellegi, kes pahteldamises, lihvimises või värvimises nii-öelda “mihkel”. Järelevalvet korraldasin ise, iga värvipurgi andsin isiklikult välja, töövahendid ostsin lasteaia eelarvest. Kõik tööd tehti korralikult,” kinnitas direktor.  

Head sõbrad kullast kallimad

Lasteaia õue on tekkinud ka kaks imekena aiamajakest.

“Riigikogu liige Aivar Kokk lubas  juba eelmisel aastal, et aitab meil  mängumajade muretsemiseks rahastust leida. Sellel suvel täitis ta oma lubaduse. Ühte majakesse mahub kogu rühm  õuesõppe tundi pidama, mängima, hommikuringi kogunema. Majad ehitas ja paigaldas aga firma Mängula, kellelt tellisime ka uued kiiged ja liumäed. Selle firma üks juhte Tarmo Schmidt oli kord meie maja laps, seega on nii-öelda meie  vilistlane, tema nõule ja abile saame õueatraktsioonide osas alati loota,” on Aune headele  sõpradele tänulik. 

Joostes preemia järele

Õhinapõhiselt tehtu puhul ju tasu ei oodata, Tabivere lasteaia  töötajad leidsid aga, et võiks ennast siiski premeerida Rootsi-reisiga, mis ise joostes hangiti.

Nimelt on lasteaia isiklik Pipi  kodanikunimega Anneli Kaber juba mitmel aastal koos abikaasaga Tallinnas sügisesel SEB korraldataval maratonil käinud. Tema eestvõttel käidigi pühapäeval pealinnas jooksmas suurema seltskonnaga, sest osalejad saavad muude kingituste kõrval ka kruiisikupongid neljale Stockholmi. Nii jooksid koos Anneliga Liia Kord, Maris Subi, Ester Juhaste ja Aune Sepp ning naasidki hunniku reisilubadega. Millal meresõit ette võetakse, seda on aega veel mõelda, nagu sedagi, kes töökatest lapsevanematest kaasa tulevad. 

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus