Lasteaed “Karikakar” tähistas 30. sünnipäeva

Naljapäeval, 1. aprillil tähistas Jõgeva lasteaed “Karikakar” 30. sünnipäeva. Juubelipidustustega alustati juba esmaspäeval, mil linnaraamatukogus avati laste tööde näitus. Pidu jätkus teisipäeval lasteaias koos Pipi Pikksukaga ja pidustused  lõpetas kolmapäevane aktus koos külaliste, endiste töötajate ja lapsevanematega.


 Sünnipäevaks hakkas lasteaia muusikaõpetaja Merike Siirak valmistuma juba sügisel. “Tähtis on, et laulud ei korduks. Tänapäeval on lihtne materjali leida, pidevalt tuleb uut juurde,” rääkis ta. Kiirem periood langes viimasesse nädalasse enne pidu. Kõikides rühmades meisterdati kaarte, kleebiti,  maaliti ning vooliti. Ning muidugi harjutati esinemisteks. Lisaks räägiti lastega rühmades, mis on sünnipäev, kuidas siis käitutakse ja sünnipäevalapsele rõõmu tehakse. Näiteks voolis terve Mesimummu rühm lasteaiale kingitusi. “Tegime neid asju, mida soovisime “Karikakrale“ kinkida,” rääkisid lapsed. Kinkide hulgas oli kooke, lilli, mõnus padi, päike ja raamat, aga ka salapärased kirjud pakid.

Kärt Mesimummu rühmast kinkis lasteaiale aga ühe suure kallistuse. “Mina tegin karikakra ja enda ja panin nad kallistama,” rääkis tüdruk. Laste sõnul peab ühel õigel sünnipäeval olema kindlasti kaart, kus on rohkelt õnnesoove, ning kindlasti ei tohi puududa tort ja külalised.

“Üks Sipelga rühma poiss tuli, kaart käes, ja ütles, et mis sünnipäev see ilma kaardita on. Nii tore, et kaardi tegemise algatus tuli lapselt. Nad toimetasid terve hommikupooliku selle kallal,” oli lasteaia direktor Mare Suviste rõõmsalt liigutatud.

Laste pidu

Lasteia sünnipäev on pidu eelkõige lastele ja töötajatele. “Maja ongi lapsed ja inimesed, kes siin töötavad,” sõnas õppealajuhata Marge Põdra. Iga viie aasta järel, kui lasteaial on juubel, kutsutakse külaline väljastpoolt. Muul ajal tähistatakse sünnipäeva naljapäevakarnevaliga.

Sel aastal tõi lastele rõõmu Pipi. Üllatus oli tõesti suur, sest ükski mudilane ei teadnud enne, mis saama hakkab, kui Pikksukk oma punase mantli ja kohvritega saabus. “See on Pipi!” hüüdsid lapsed õhinaga. Oli kuulda ja näha, et see vahva tüdruk on oodatud külaline igal sünnipäeval.

Loomulikult oli Pipil kaasas hulgaliselt kingitusi, põnevaid mänge ning kuhjaga head tuju. Koos lauldi, tantsiti ning mängiti. Mesimummu rühma tüdruku Danna sõnul oli kõige naljakam see, et Pipi käskis neil sünnipäevaküünla ära puhuda. “See oli ju joonistatud, aga ta ei saanudki aru, et seda ei saa ära kustutada ja me pidime muudkui puhuma,” naeris ta.

Kenneti arvates oli peo juures kõige ägedam soomekeelse lauluga tants. “Seal pidi puutuma oma põlvi, varbaid, pead ja kõhtu. Keeruliseks on siis, kui muusika kiireks läheb, siis võib midagi vahele jääda,” selgitas poiss. 

Kõige suurema kingituse said aga Sipelga rühma lapsed. Pipi koti põhjast ilmus välja üks pehme sipelgas. Nüüd on igal Karikakra rühmal oma maskott, mille on valmistanud Palamuse nukumeister Ingrid Juuse.

“Kui lasteaed sai 25 aastaseks, siis said kõik rühmad endale nukumeistri tehtud maskotid. Siis oli rühmi viis, aga poolteist aastat tagasi saime Sipelgad juurde ning maskoti üleandmiseks ootasime pidulikku hetke,” lisas õppealajuhataja. Lõpetuseks andis Pipi igale rühmale üle küpsisetordi. Need olid valmistanud lasteaia kokad Merit ja Lii, kes olid iga koogi peale voolinud ka rühma maskoti.

Näitus lisas värvi

Lasteaia sünnipäevapidustuste ühe osana avati 30. märtsil Jõgeva linnaraamatukogu laste lugemissaalis näitus. Laste tööde hulgast leiab külastaja põnevaid näputehnikas valminud pilte, volditud loomi ja linde, maale, plastiliinist hea linna vaime kui ka Kalevipoegi. Näituse keskmes on aga Mesimummu rühma kahe nädala töö tulemusel valminud linna kaart kõigi oluliste hoonete, teede, tänavate ning parkidega.

“Näitusel on maalimistöid, kleepimistöid, voltimisi ja isegi raamatuid. Emade ja isadega on valminud kodud ja ning ühistööna linn,” sõnas lasteaia direktor Mare Suviste. Ta lisas, et selle aasta sünnipäeva läbivaks teemaks on kodu. “Lasteaed, mis on neile teine kodu, ning iga lapse oma perekond,” rääkis Suviste.

Kõik laste tööd raamatukokku näitusele ei mahtunud. Ülejäänud näitus seati üles lasteaeda, kus on esindatud kõikide laste töid. “Näitus lisas lasteaeda värvi. Kui on südame ja rõõmuga tehtud, siis tulebki väga vahva töö,” leidis õppealajuhataja Marge Põdra. Näitus jääb avatuks 20. aprillini. Kõik huvilised on oodatud uudistama.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus