Lasteaed Karikakar meelitas pered sportima

Üritusel osales sadakond tervislikest eluviisidest lugu pidavat inimest, mis lasteaia juhataja Mare Suviste sõnul oli küll pisut vähem kui loodeti. Need, kes perepäevale tulid, jäid aga üritusega väga rahule. Mare Suviste sõnul on lasteaias spordipäevade korraldamine saanud juba traditsiooniks, koos vanematega toimuvad ülelasteaialised spordipäevad sügiseti ja kevaditi. Seekord käis lasteaia spordiõpetaja Aimur Säärits välja idee, et ürituse võiks teha suuremalt ja anda võimalus ka teistele Jõgeva linna peredele. Kirjutati projekt, mida Kultuurkapitali Jõgevamaa Ekspertgrupp ka toetas.

Kolme tunni jooksul said lapsed muusika saatel mängida, proovida õnne noole-, rõnga- ja palliviskes, samuti korraldati teatevõistlusi emadele-isadele ning kogu perele. Isad ja tütred võistlesid näiteks pallide veeretamises ning emad ja pojad palli korvi viskamises. Mõnusa ühise spordipäeva lõpetas auhindade jagamine ning tervislik puuviljalaud.

Kohal oli ka tuntud sangpommitõstja ja pikamaajooksja Heino Põldoja, kes kokkutulnutele oma autasusid näitas, spordialasid tutvustas ja ka küsimustele vastas.

“Tahtsime pakkuda midagi kõigile ? nii lastele, emadele- isadele kui ka peredele tervikuna ja tundub, et see läks ka korda,? ütles Aimur Säärits. Silma jäi, et palju oli üritusel isasid, kes meeleldi kaasa lõid. Nii mõnedki isad leidsid, et perepäeva idee on väga hea ning seda peaks kindlasti korraldama ka edaspidi.

Teises klassis õppiv Kätrin, kes üritusele üksi tuli, ütles, et kõige rohkem meeldis talle batuudil hüppamine ja võistlustel osalemine. Eriti põnev oli tema jaoks võistlus, kus tuli võidu ühe rõnga seest teise palle kanda.

5-aastane Karikakra lasteaias käiv Sten ütles, et tema tuli sportima koos emaga. “Kõik meeldis,” ütles poiss ürituse kohta. Eriti tore oli see, et sai palli korvi visata ja natuke jalgpalli mängida, leidis poiss.

See, et kommi sai süüa ja palju auhindu jagati, meeldis talle ka.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus