Laste tervisemäng Juula külaplatsil

Pühapäeval, 16. novembril kell 10.00 on kõik Juula küla ja ümbruskonna 4-9-aastased lapsed oodatud Juula külaplatsile tervisemängule.


Mäng on üles ehitatud vähesele teooria- ja valdavale praktikaosale. Teooriaga tegeldakse muidugi külamajas sees, praktiline osa viiakse läbi õues ning see koosneb liikumismängudest, kus läheb tarvis ka teadmisi.

„Ülesandeid lahendavad lapsed nii iseseisvalt kui ka grupitööna. Tervisemäng on lõbus ja hariv, selle eesmärk on pakkuda osalejatele vahvat, arendavat ja informatiivset tegevust, et lapsed oleksid teadlikumad tervislikest eluviisidest, õigest toitumisest ning regulaarse liikumisharjumuse kasulikkusest.

Lahendatakse ülesandeid ja hiljem arutletakse koos, mida mängust õpiti ja mis meelde jäi. Näiteks tehakse mängides kindlaks, kui palju on vaja joosta ja hüpata, et kulutada ära ühe kommi söömisega saadud energia. Koostatakse ka toidupüramiidi ja määratakse karastusjookide suhkrusisaldust,” rääkis Juula külavanem Eneli Kaasik, kes kutsus päeva läbi viima Merle Leineri MTÜ-st Tervis ja sport.

Nagu kõigi Juula küla ettevõtmiste puhul kombeks, pole osalejatering vaid oma küla elanikega piiratud, vaid teretulnud on kõik ümbruskonna huvilised.  Osalustasu on üks euro.
i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus