Laste lemmikvasikas elab Vaimastvere Agros

Vaimastvere Agro vasikas Sirtsu ja lehmad Ripsi ning Maasu pälvisid silmapaistva tunnustuse Põllumajandusmuuseumis peetud Eesti Punase Karja konkurss-näitusel Viss 2009. Esikolmikusse jõudis ka OÜ Sadala Piim lehm Silva.

Põllumajandussündmusel osalenud lapsed valisid 19 häälega oma lemmikvesiseks Vaimastvere Agro kahekuuse vasika. “Tore, et see ilus punase-valgekirju vasikas tüdrukute ja poiste südamed võitis,“ lausus loomakasvatusjuht Urve Teras.

Täiskasvanud lehmade kategoorias tõi Vaimastvere Agrole teise koha lem Ripsi, kes möödunud aastal oli paremuselt kolmas. Tänavu saavutas aga täiskasvanute arvestuses “pronksmedali“ lehm Maasu. “Veiste hindamisel võeti arvesse ennekõike välimikku, jalgade asetust ja udra kuju.  Nagu varasematelgi Eesti Punase Karja konkurss-näitustel, oli kohtuniks Gunnar Werthen Rootsist,“ rääkis Urve Teras.

Tema sõnul oli vissikonkursil osalevate veiste väljavalimiseks abiks Vaimastvere Agro omanikfirma Agro Piim loomakasvatusnõustaja Ilmar Kallas. Ülevaatuseks treenis loomad seemendustehnik Riina Sarap.

Vaimastvere Agro on Eesti Punase Karja konkurss-näitusel Viss osalenud ja auhinnalisi kohti pälvinud kolmel korral. “Taolised üritused võimaldavad loomakasvatusspetsialistidel üksteisega kohtuda, võrrelda põllumajandusfirmade esinduslikumaid veiseid ning saada rohkesti huvitavaid ja positiivseid emotsioone,“ märkis põllumajandusettevõtte juhataja Jaanus Teras.

 Noorte lehmade arvestuses sai konkursil kolmanda koha OÜ  Sadala Piim lehm Silva.

“Osalesime konkursil esimest korda, mistõttu  mõtlesime, et jääme rahule, kui kuuenda koha välja teenime. Arvestades eeltoodut mõjus Silva esikolmikusse jõudmine tõelise üllatusena,“ tõdes Sadala Piima loomakasvatusjuht Marge Parts.

Põllumajandusmuuseumis korraldatud Eesti Punase Karja tippsündmusel esitlesid Jõgevamaa põllumajandusettevõtetest oma veiseid ka osaühing Põllrada Jõgeva ja Rääbise osaühing Torma vallast. 

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus