Laste kunstipäev Kamaris

Teisipäeval sai Kamari seltsimajas teoks kunstipäev Põltsamaa valla koolide lastele. Kunstipäeva eestvedaja Jane Kanteri sõnul olid kunstipäevale tulnud Esku, Kamari ja Lustivere kooli kunstiringides osalevad lapsed.

Selline kunstipäev pakub erinevates koolides õppivatele lastele hea võimaluse omavahel suhelda ja mõtteid vahetada.  Jane Kanter on kolme kooli kunstiringe ka varem juhendanud. Võin öelda, et need on kõik minu lapsed,” lausus Jane Kanter.

Tihti teeme nendes koolides sama tööd, kuid valla eri piirkondadest pärit lapsed pole siiani omavahel sellises tegevuses kohtunud,” lisas ta.

Kaalu ja põnevust lisas kunstipäevale kindlasti Vunderi stuudiost saabunud külaline Diana Lindok, kes tutvustas lastele uuemaid värve ning tehnikaid. Osa värve on sellised, mis fööniga soojendades või ahjus kuumutades paisuvad. Nii saab algselt tasapinnalisest joonistusest hoopis huvitavama tulemuse.

Jane Kanteri sõnul raskeid ega keerulisi töid lapsed tegema ei pea. Olen harjunud välja mõtlema selliseid töid, mille teostamisega saaksid hakkama nii lasteaia viimase rühma lapsed kui 14-aastased,” rääkis juhendaja.

Nii tuli lastel teha maalinguid mererannast korjatud kividele. Kivid värviti alguses üle akrüülvärvidega ja seejärel maaliti  tulipi värvidega üle. Mõni joonistas kivile lihtsalt omal valikul pildi, mõni laps aga valis joonistuse teema vastavalt kivi kujule. Kui kivi meenutas kujult kala või silma või lindu, siis vastavalt sellele valis laps ka pildi. Iga laps sai ka endale nimesildi valmistada, samuti prooviti krakleetehnikat. Jane Kanteri sõnul paneb see tehnika värvid pragunema ja see annab kunstitööle hoopis isemoodi väljanägemise.

Vunderi kunstistuudio juhataja Diana Lindok kinnitas, et talle töö lastega sobib. Ta juhendab nii lapsi kui ka täiskasvanuid, kuid lastega töötada on meeldivam ja huvitavam, sest lapsed on vahetud ning piiramatu fantaasiaga. Täiskasvanud mõtlevad liiga palju sellele, milline nende poolt loodav kunstiteos välja peaks nägema ja kas selle töö tulemus on küllalt hea. Diana Lindoki sõnul ei tule selline liigne kalkuleerimine loomingulisele tööle kasuks..

Diana Lindokil on erinevatest töötubadest koostatud fotokogumik.

Vunderi koosolekutel tehakse töötubadest kokkuvõtteid ja arutletakse selle üle, mida järgmisel korral paremini teha. Lastele meeldinud kunstipäev sai teoks tänu Päikeselille fondi rahastusele, millele kirjutas projekti Kamari Haridusseltsi juhatuse liige Liia Lust. 

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus