Laste jõulueelne õpituba Pajusis

“Tahtsime, et lapsed saaksid õpetust, kuidas on võimalik oma kätega jõuluks sobivaid kaunistusi teha. Ei pea ju kalleid valmisasju ostma, kui ise teha oskad ja tegemisrõõm on ka omaette väärtus,” ütles Pajusi rahvamaja perenaine Aili Soolepp, kes oli ühtlasi õpitoa mõtte algataja.

Külliki Sakk ja Ülle Valk Põltsamaa Lemmik Lilleärist olid kaasa toonud poes müüdavaid vahendeid, rahvamaja aga varunud juurde looduslikku materjali, millest said ka kaunistustele põhjad. Asjatundjate käe all valminud kaunistused said lapsed koju kaasa viia ning osalemise eest polnud samuti tarvis maksta. Selle eest oli hea seisnud Pajusi vallavalitsus. “Külliki ja Ülle jõudsid kõikidele näpunäiteid jagada, tegijaid innustada  ning värvidele ja kooskõlale tähelepanu juhtida. Lapsed võtsid ka hästi õppust. Kõik tööd said ilusad ja omapärased,” leidis Aili Soolepp.

Rahvamajas põlesid küünlad, sest oli ju esimene advent. Kui töö tehtud, asuti koos peolauda katma, ühtlasi tuletati meelde varem õpitut ? kuidas õigesti lauanõusid paigutada, salvrätikuid voltida jne.

Alates järgmisest aastast plaanitakse Pajusi rahvamajas vähemalt kord kuus hakata laste kokkusaamisi korraldama, et midagi huvitavat teha ja kasulikku õppida.

                                                                                                                          VAIKE KÄOSAAR    

blog comments powered by Disqus