Kuigi juba mitmeid aastaid on erinevate kampaaniate, reklaamide ja praktiliste näidete käigus selgitatud helkuri vajalikkust, pole see ometi veel kõikide jalakäijate teadvusse jõudnud. Lapsed kipuvad sageli helkurit taskusse unustama või siis ei tundu selle kandmine neile küllalt popp. Tihti kuuleb inimestelt vabandusi nagu helkur on teise jope küljes; ma ju ainult korraks tulin, mis minuga ikka juhtuda saab; ega ma tee peale ei lähe jne. Paraku ei ole kasu riiete taskus, kodus sahtlis või teise jope küljes olevast helkurist. Helkur ei ole üleliigne isegi valgustatud linnatänaval, kus sõidukijuhi tähelepanu köidavad igasugused tuled ja reklaamid ning helkurita jalakäijat on selle taustal raskem märgata.
Helkurkõnnis osales umbes 30-40 last, neist pooled algklassi- ja pooled põhikooliõpilased. Koos politseinikest saatjatega kõndisid lapsed õhtusel tipptunnil umbes 1,5 kilomeetrise distantsi kesklinnas politseinike poolt väljavalitud marsruudil. Kõnni käigus jagasid politseinikud vastutulevatele helkuriteta inimestele neid enesekaitsevahendeid.
Kuigi jalakäija võib lähenevat sõidukit märgata juba kaugelt, eraldab autojuht helkurita ja tumedates riietes jalakäijat alles 26 meetri kauguselt, heledates riietes 38 meetri kauguselt. Esimesel juhul ei saa otsasõitu vältida kiirusel üle 40 km/h, teisel üle 50 km/h. Asulas lähituledega sõites annab pimedas vilkuv helkur endast märku juba 150 meetri kauguselt ja maanteel kaugtuledega sõites 300 meetri kauguselt. Sel juhul jääb autojuhile piisavalt aega, et sõitu aeglustada ja liiklejast ohutult mööduda.
Helkur on soovitav kinnitada maast 50-80 cm kõrgusele, sest sellisel kõrgusel on helkuri peegeldus kõige intensiivsem. Rippuv helkur tuleb kinnitada riiete külge keha sõidutee poolsele küljele; veel parem, kui see on mõlemal küljel. Oma eesmärki täidab see ainult siis, kui helkurpind ei ole kriimustatud, määrdunud ega kulunud. Lisaks tavapärasele helkurile on veel olemas ka erinevad helkurpaelad. Helkurpaelu ei tohi kinnitada kohtadesse, kus riie kortsub või murdub, näiteks varrukale küünarnuki kohal, sest helkur muutub seal kiiresti kasutuskõlbmatuks. Helkurpaelad sobivad kõige enam just lastele, sest rippuvad helkurid kipuvad neil kaduma.
VOOREMAA