Laste arvelt?

Jõgeva linn on raskes seisus ja peab linnaeelarvest nii laste kui ka täiskasvanute sportimisele makstavat toetust vähendama. Kummaline on viis, kuidas meie linnavolinikud seda teevad – võtavad lastelt ja määravad lihtsalt ühele volikogu liikmele 65 000-kroonise stipendiumi.

Jah, Tähe esindusmeeskond on Jõgeva linna au ja uhkus. On tõsi, et klubil on raskusi oma eelarve kokkusaamisega ja hooaja algul võetud kohustused võistelda nii Eesti kui ka Läti liigas tuleb täita. Kas seda peab aga tegema laste, st ka Tähe tulevase järelkasvu arvelt?

65 000 krooni ei ole nii suur raha, mille pärast lamenti lüüa. Headel aegadel lasti taolisi rahasummasid siia-sinna ja keegi ei kobisenud. Praegusel keerulisel ja raskel masuajal, kui eelarvest makstavad toetused vähenevad igal pool, on see paraku arvestatav summa.

Midagi pole parata, ajakirjanik Anvar Samost võtab teisipäevases Postimehe arvamusloos olukorra väga selgelt ja üheselt kokku: “Need on kõik tüüpilised jooned, mis iseloomustavad suurt, etableerunud ning pikka aega võimul olnud erakonda. Status quo säilitamine on oluline nii erakonna tippudele, parlamendisaadikutele kui ka omavalitsusjuhtidele. Vaade on pigem lühike kui pikk, alalhoidlik, konservatiivne.” Tõsi, Samost rääkis kahest Riigikogus stopanud seaduseelnõust.

28. jaanuar 2010

blog comments powered by Disqus