Las naised otsustavad ise oma keha eest

Viimastel päevadel, mil katuserahade jagamine on taas kõige populaarsem teema, on tõstatunud uus küsimus: kas abortide vastu peab võitlema või mitte. Ja seda seetõttu, et suurim summa, 141 000 eurot, läheb mittetulundusühingule Elu Marss, mis tegeleb abordivastase võitlusega.
2017. aastal tehti aborte alla 5800. Aastal 1970 aga ligi 41 000. Põhjus, miks arvud on nii drastiliselt langenud, on paranenud seksuaalkasvatus kodudes, rasestumisvastaste vahendite kättesaadavus ning teadlikkuse tõus. Ent vägistamine, sundprostitutsioon ja muud põhjused pole siiani kadunud. Mingil põhjusel arvavad aga tänased poliitikud (kes valdavalt on mehed!), et otsus aborti teha sünnib niisama. See pole aga kaugeltki nii.
Me elame 21. sajandil, kus naistel on meestega võrdsed õigused. Sellegipoolest leiavad mõned vastassugupoole esindajad, et otsus aborti teha pole mitte naise, vaid mehe otsus. Ent õigustega kaasnevad naiste eneseteadlikkuse tõus, oma keha hindamine ning sellest lähtuvad otsused. Mitte ükski naine ei tee aborti niisama. Sellel on tavaliselt põhjus.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus