Las ma võidan, ja kui ka ei võida, siis annan endast parima

Nii ütlesid üle 300 erikoolide õpilased eelmisel neljapäeval Kiigemetsa kooli ees nagu ühest suust. Sellise vande andmisega alustati traditsioonilist eriolümpia reeglitel põhinevat jooksu- ja matkapäeva.

Pärast pidulikku avamist läksid pooled õpilased koos oma juhendajatega Endla Looduskaitsealale matkama ning ülejäänud astusid kooli juures jooksuradadel võistlustulle. Võisteldi 500, 1000 ja 2000 meetrisel distantsil.

Ürituse peaeesmärk polnud siiski kiireim ja parim sportlane välja selgitada, vaid pigem oli see päev mõeldud noorte integreerimiseks. Päeval osalenud Eriolümpia komitee rahvusvaheline direktor Laive Poska sõnas, et sport on tegelikult nende noorte jaoks teisejärguline, kuna Kiigemetsa jooksu- ja matkapäeval leitakse uusi ja kohtutakse vanade sõpradega, samas tundes rõõmu võistlustest ja sportimisest. Tänukirja osalemise eest said kõik jooksjad.

Siiski tasub ära märkida need, kes olid tänavu rajal teistest pisut kiiremad. Noorimate toimetulekuklasside tüdrukute seas läbis 500-meetrise distantsi kõige kiiremini Porkuni koolis õppiv Jaana Roots, teise koha saavutas Kätlin Mets Urvastest ja kolmandaks jooksis Vidruka kooli tüdruk Jane Laaneste. Sama distantsi toimetulekupoiste arvestuse kiireim oli Alvar Roops Tartust, kellele järgnesid Margus Lüüs Võrust ja Janno Kuldväli Porkuni koolist.

Samas vanuses tüdrukutest oli sel korral kiireim Kadri Gering, kellele järgnesid Kristi Stailovskaja ja Kelli Ivanov. 8-11 aastaste poiste seast läbis 500 meetrit kõige kiiremini Kevin Roosipuu Raiko Araki ja Egert Sommeri ees.

12-15-aastaste toimetulekuklasside tüdrukute hulgas läbis pool kilomeetrit teistest kiiremini Kaili Hekkanen, teine oli Kaie Naarits. Selle jooksu kolmanda koha saavutas Getter Nõmmik. Sama vanuseklassi poiste grupi kiireim oli Jüri Kändla, jättes teiseks Kevin Remmelgase. Kolmandaks jooksis end Egon Elblaus.

Tüdrukute järgmise vanuseklassi esikoha võitis Ragne Kändla, teise koha saavutas Kaire Karulin ning kolmandaks tuli Siiri Pruuli. Hooldekodude naiste ja vanemate kui 16-aastaste tüdrukute klassis võitis 500 meetri jooksu Jana Mordasova, teise koha sai Marge Papp ning kolmanda poodiumikoha saavutas Helina Keiv. Sama arvestuse meeste ja poiste klassis oli kiireim Indrek  Hansen Võisiku Hooldekodust. Teise koha sai Elary Kokka ning kolmandaks jäi tihedas konkurentsis Mati Kaare Türi Päevakeskusest.

16-21-aastaste neidude seas läbis kilomeetrise distantsi kõige kiiremini Kerli Nautras Maret Hendriksoni ja Birgit Ilissoni ees. Sama vanusegrupi noormeestest oli sel distantsil kiireim Daniel Lebedev, teine oli Meelis Penk ning kolmanda koha saavutas Johan Suursaar. Kõige pikema ehk 2000 meetri jooksu starti oli tulnud 6 noormeest, kellest kõige kiiremini jooksis Toomas Aaspere. Teiseks jäi Raivo Laar ning kolmandana ületas finišijoone Mihkel Heinla.

Kiigemetsa koolis korraldatud jooksu- ja matkapäevaga algas ka erikoolide spordiaasta. Järgmisena on plaanis läbi viia rahvastepalli-, jalgpalli- ning ka võimlemisturniir.