Lapsed meisterdasid ja tantsisid koos emadega

Emadepäev on üks tore traditsioon, mis aitab meenutada lastele kõige tähtsamat inimest – ema. Sellel aastal otsustasime emadepäeva tähistada teistmoodi kui tavaliselt. Traditsioonilise kontserdi asemel kutsusime emad lasteaeda koos lastega meisterdama ja tantsima.

Vanemas rühmas oli üleval näitus “See on minu armas ema”. Iga laps oli joonistanud oma emast pildi ja rääkinud õpetajale, milline on tema ema. Emad leidsid endid kiiresti seinalt üles ja jutukesed tõid naeratuse näole.

Kõigepealt vaatasime koos emade ja lastega videot, kus olid lastega õpitud näidend “Jänesepojast, kes ei tahtnud süüa” ja emadepäevaks õpitud laulud mõlema rühma esituses.

Seejärel jagasime emad ja lapsed nelja töötoa vahel. Ühes töötoas said ema ja laps tantsida, teises meisterdasid karvatraadist nuku. Kes soovis, sai nukust teha ka külmkapimagneti, kolmandas töötoas õppisid emad kommi krepp-paberist lille sisse pakkima, nii et oleks ilus kinkida. Viimases töötoas said iga vanem ja laps valmistada endale maitsva võileiva, mis algul näitusele viidi ja hiljem peo lõpus ära söödi.

Igas töötoas said laps ja ema olla kogu aeg koos. Oli tore vaadata, kuidas emade ja laste silmis säras meisterdamise ja koostegutsemise rõõm. Vastastikku tänusõnu jagades mindi õhtul kodudesse ja tõdeti, et see oli tore päev.

KATRI HAAVISTE

blog comments powered by Disqus