Lapsed maakonnas taas au sees

Jõgevale kaua oodatud beebikool on uksed avanud ja soovijaid on rohkem kui koolis kohti. Pisikestele mõeldud koolis saab võimelda, laulda ja mängida ning lisaks võimalusele koduseinte vahelt välja tulla, saab kõige pisemat juba väiksest saati mitmekülgselt arendada.

Kuid lastele on mõeldud ka mujal. Nii jõuavad Kuremaale taas tublid korvpallitüdrukud, kes pühapäeva õhtuni üksteiselt mõõtu võtavad. Kuna tegemist on hooaja algusega, on võistlejate taset veel vara hinnata, kuid ka meie maakonnas sirguvad tublid sporditüdrukud, kes treenerite hinnangul võivad üsna varsti teistele meeskondadele kandadele astuda.

Kui jaguks vaid tahtmist, motivatsiooni ja pisukest märkamist nii treeneritele kui ka tüdrukutele, ei peaks tulemusi enam kaua ootama. Tahet ja motivatsiooni tuleks süstida ka võistluste korraldajatesse, kes sageli on korraldusega üksinda jäetud. Kuid nii raugeb jõud ruttu ja kaotame ka viimased kõrgetasemelised spordivõistlused.

Noorte väärtustamine on maakonnas taas au sees ning see teeb ilmselt kõigile rõõmu. Täna avatav Palamuse lasteaed on üks eredamaid hetki mitte ainult Jõgeva valla, vaid kogu maakonna jaoks. Kuid vähem ei saa hinnata Kuremaal mängivaid korvpallitüdrukuid või julgeid ettelugejaid, kelle lugemishuvist ja esinemissoovist võiks kujuneda tulevikus targad ja austatud maakonna ideede ja lootuste edasikandjad. Kuid ka neid tuleb rohkem tunnustada ja märgata ning anda võimalus klassiseinte vahelt välja astuda, et oma julgust ja teadmisi näidata.

blog comments powered by Disqus