Lapsed lustisid turnipeol

Laiuse põhikooli staadionil sai üleeile teoks vahva turnipidu “Loo ja liigu”, millel astusid üles põhiliselt Jõgeva valla ja linna lasteaedade väikesed võimlejad, ent platsil võis näha ka algkooliõpilasi, Vaimastvere ja Laiuse kodutütreid ja noorkotkaid ning võimlemisklubi Forte tüdrukuid.


Turnipeoga tähistati 140 aasta möödumist Eesti esimesest turni- ehk võimlemispeost, mida peeti võimlemisentusiastist Laiuse koolmeistri Jüri Soo eestvedamisel Laiuse lähedal Mõra mõisas. Enne üleeilset pidu käidigi väiksema seltskonnaga kunagistel Mõra mõisa maadel ja istutati sinna mälestustamm. Mälestuspuid on sinna istutatud varasematelgi turnipeo juubeliüritustel, mis said teoks 1996., 2001., 2006. ja 2011. aastal.

Turnipidulisi käisid tervitamas riigikogu liige Aivar Kokk ja maavanem Viktor Svjatõšev, pidu juhtis Vello Vaher. Näha sai ka tema tsirkusekooli õpilaste esinemist.

“On väga tore, et selliseid pidusid korraldatakse: väikesi lapsi pole ju mõtet kuhugi kaugele võimlema vedada, vaid nad peaksidki saama võimelda ja lustida oma kodu lähedal,” ütles Vello Vaher.

“Mis siin rääkida, silm oli vahepeal ikka üsna märg,” tõdes kahe lapselapse esinemist jälginud Malle Aia. “Nii väikesed lapsed on ju esinedes täiesti siirad.”

Tänapäevaste turnipidude algataja, Jõgeva vallavalitsuse haridus- ja kultuuritöö peaspetsialist Marika Prave ütles, et paarile varasemale turnipeole kutsuti võimlemisrühmi kogu Eestist, ent tegelikult on õige pakkuda sellel esinemise võimalust oma piirkonna lastele.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus