Lapiline Balti kett rullus lahti Mustvee kultuurikeskuses

Mustvee kultuurikeskuses saab juuli lõpuni vaadata Eesti, Läti ja Leedu käsitööhuviliste lapitehnikas tööde näitust „Lapiline Balti kett“.


23. augustil 1989 toimunud Baltimaade iseseisvuspüüdlusi väljendavale sündmusele pühendatud rändnäitus koosneb ligi kolmesajast kunstiteosest, millest 170 on valminud Eestis, 66 Leedus ja 45 Lätis. Näitust uudistades kujuneb mulje, et tervikuna moodustavad kunstitööd justkui Balti keti lapiteki.
„Väga kenad on ka Lätis ja Leedus tehtud lapipildid, aga mulle meeldib kõige rohkem Eestis valminud looming. Iga maa töödes on kasutatud oma sümboolikat. Eestis tehtud piltides leidub rohkesti sinimustvalgeid värvitoone. Palju on kujutatud inimesi rahvarõivastes,“ rääkis Mustvee kultuurikeskuse juhataja Laidi Zalekešina.
„Näitust on käinud vaatamas käsitöömeistrid Mustvee naisteklubist, kes rääkisid väljapanekust ülivõrdes,“ lisas ta.
Kultuurikeskuse juhataja märkis, et näituse ülespanemine Mustvee kultuurikeskuses võttis aega mitu päeva, sest igale pildile tuli aasad taha õmmelda.
Mõttele tähistada Balti keti aastapäeva lapitööga, tulid Meremäel tegutseva Meieselts Meroosi vedaja Sirje Pakler ja Vastseliina käsitööühingu juht Ilme Aim. Üleskutse tähistada sel moel suursündmuse aastapäeva, sai elava vastukaja. Näitus „Lapiline Balti kett“ alustas teekonda Võru rooside päevalt, Lätis on väljapanekut tutvustatud ka Riia kultuurikeskuses Ilguciems ning Leedus vabariigi palees.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus