Laiuseväljal on uus puhkemaja

Jõgevamaa turismiettevõtlusse on lisandunud uus tegija. Nimelt renoveeris ja sisustas Tarmo Karu  oma Laiusevälja külas asuva vanematekodu majutus- ja puhkekohaks nimega “Karu puhkemaja”.

Tartlane Tarmo Karu pidas vajalikus seitsmekümnendatel  aastatel Laiusevälja külla soetatud vanematekodu lagunemisohust  päästa ning sellele uus otstarve leida. Abikaasa Marikaga koos otsustati rajada “Karu puhkemaja”. Renoveerimistööd tegi aktsiaselts Cobra Grupp. 

Kasutasid PRIA toetust

“Elamu uuendamiseks kulunud rahast saime osa PRIA toetusena. Et praegustes majandusoludes pole pangad kuigi lahked turismifirmadele laenu andma, tuli üsna palju vaeva näha omaosaluseks vajaliku raha kokkusaamisega,” rääkis Tarmo Karu.  

Kahel korrusel paiknevates tubades on üheksa magamiskohta, köök, kus saab ise toitu valmistada, ja saun. “Esimesele korrusele on loodud elamistingimused ka liikumispuudega inimestele,” lisas peremees.

“Meie maja on mõeldud peamiselt peredele ja väiksematele seltskondadele, kes soovivad puhkust looduskaunis ja rahulikus paigas. Samas usume, et meie majutuskoha leiavad  üles ka Eestis ringi rändavad välisturistid, kes eelistavad linnahotellidele maamaja.  Usutavasti on nad huvitatud ka tutvumisest Jõgevamaa ja teistegi Eestimaa piirkondade kaunite ja kultuurilooga seotud paikadega, milleks oleme valmis ka teenust pakkuma,” lisas Marika Karu, kes osaleb  mitmetel turismimajanduse alastel kursustel. 

Ökotoit hinnas   

Marika Karu sõnul on neil plaanis rajada puhkemaja juurde peenramaa, kust külastajad soovi korral toidu valmistamiseks aedvilja võtta saavad.

“Eks tuleb järjest uusi ideid genereerida ja teoks teha. Võib-olla hakkame tulevikus laenutama suuski ja jalgrattaid või pakume mõne üllatuse ekstreemspordisõpradele.

Tarmo vend Üllar on harrastusnäitleja ja vennanaine Janne kultuuritöötaja, mistõttu pole ka võimatu, et meie puhkemaja õuel tulevikus vabaõhuetendused või kontserdid toimuma hakkavad,” tegi perenaine plaane.

“7. mail korraldame aga meiegi talgupäeva ja ehitame koos  abilistega aeda. Loomulikult ootavad talgulisi mõnus seltskond ja maitsev kehakinnitus,” lisas Tarmo Karu.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus