Laiusemäe Arenduskeskus lõpetab mulluseid projekte

Mittetulundusühing (MTÜ) Laiusemäe Arenduskeskus lõpetab ühingu juhi Hardi Perki sõnul möödunud aastal pooleli jäänud projekte.

“Kiireid lahendusi praegu kusagilt ei paista,” tõdes Perk. Tema sõnul on parkla üks tähtsamaid sõlmpunkte kogu alal ja tähtis infrastruktuuri ala, kuhu erainvestorid sugugi raha paigutada ei taha.

Tänavu on tehtud ära elektriliiniga liitumine ning peagi saabub ka uus alajaam. “Laiuse mäest mööda sõitjad näevad, et seal kaevatakse, see ongi uue alajaama tarvis,” rääkis ta. Tänavu peaks MTÜ soetama ka esmase lumetootmissüsteemi. Eeloleval talvel siiski mäge veel avada ei saa, kuna puudub parkla ning mäe alt läheb endiselt läbi maantee.

Laiusemäe Arenduskeskus taotleb parkla rajamiseks Leader-programmist projektiraha taas tuleval aastal.

2010. aasta Leader-projektist saadud raha kulus detailplaneeringust tulenevalt kogu ala projekteerimisele, valminud on esimene ehituslik eelprojekt.

Perk ütles, et jätkuvalt on suurim probleem suusaliftiga. Tegemist on kalli mehhanismiga, sest Euroopa Liidus läheb suusalift inimesteveo tõstemehhanismide kategooriasse. Seal on aga väga erilised nõudmised.

“Suusalifti võib võrrelda samasuguste liftidega, mis korrusmajades inimesi veavad. Lifte peab kontrollima, igal aastal tuleb kulunud osasid välja vahetada, nendest tuleb tarbijakaitsele aru anda. Renoveeritud suusalift maksab umbes kolm miljonit krooni, täiesti uus aga on poole kallim.

Tõstuk on Pergi hinnangul halb investeerimisobjekt veel ka seetõttu, et pangad ei taha selle soetamiseks laenu anda ning projektidest on taoliseks investeeringuks raha küsida üsna keeruline. Odava kasutatud lifti töölepanekuks tarbijakaitse aga kindlasti luba ei anna, sest pole sertifitseeritud hooldajaid ega ka tehase garantiisid.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus