Laiusel tähistatakse koolihariduse andmise 320. aastapäeva

Laiuse Põhikooli direktor Arvo Sakjas märkis, et aastapäevaürituste kavas on endiste pedagoogide mälestamine Laiuse kalmistul, kontsert-aktus, lendude tund, kus kunagised õpilased kohtuvad oma klassijuhatajaga, ja õhtune tantsupidu. Pidustustele saabub rohkesti külalisi. Oodata on ka Poolas Minsk Mazowiecki vojevoodkonnas asuva Staraja Niedzialka sõpruskooli ja Lätimaal asuva Allazi kooli delegatsioone. 

Sakjase sõnul on Laiuse üks esimesi paiku Eestis, kus lapsi hakati õpetama eesti keeles. ?Esimeseks õpetajaks oli kohalik köster  Rainerus Brockmann, kes ise oli kuulsa koolimehe B. G. Forseliuse õpilane. Aastal 1822 avati Laiusel kihelkonnakool.  1914. aastal ehitati koolimajaks ümber kõrts. Praegu asub selles majas lasteaed. 1976. aastal valmis tänane koolimaja ja 1999. selle juurdeehitis,? rääkis tänane koolijuht Arvo Sakjas.

 Ta lausus, et Laiuse Põhikooli vilistlaste hulgas on mitmeid nii Eestis kui ka välisriikides tuntuks saanud inimesi: profijalgratturid Erki Pütsep ja Rene Mandri, korvpallur Vallo Allingu, kunstnik Rein Mägar, AS Põltsamaa Felix juhataja Anti Orav.

Praegu on Laiuse Põhikoolis 15 õpetajat ja 105 õpilast. ?Meie avaras koolimajas on kõik tingimused laste koolitamiseks. Aga kahjuks väheneb seoses sündivuse vähenemisega pidevalt ka õpilaste arv meie koolis,?  ütles kooli direktor.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus