Laiusel peeti Contra juubeliturniiri

Laiuse spordiklubi Contra traditsiooniline korvpalliturniir Contra Cup kandis tänavu kahekümnendat järjekorranumbrit. Lisaks põhiturniirile toimus seekord vilistlasturniir, millel osalesid eri aegadel Contra karika võitnud võistkondade mängijad.


Contra Cupi põhiturniir peeti viie põhikooliealiste tüdrukute võistkonna osalusel Laiuse Jaan Poska põhikooli spordisaalis. Kui enamasti on Laiuse tüdrukud karika koju jätnud, siis seekord läks võit turniiri uustulnukale, Puiga põhikoolile Võrumaal.

Laiuse ja Puiga tüdrukute vaheline mäng oli ka üks turniiri dramaatilisemaid. Kui normaalaja lõpuni jäid veel loetud sekundid, oli Laiuse kolme punktiga taga, aga võetud minutilisel pausil leppisid laiuslased kokku, et mängu jätkudes söödetakse pall Annaliisa Väljaotsale ja tema üritab sisse saada kolmepunktiviske. Kui Annaliisa kaugvise korvi sopsas, kippus saali lagi kaasaelajate kisast õhku tõusma. Lisaaeg kallutas vaekausi siiski 26:24 Puiga kasuks.

„Ega võit olegi nii tähtis, kui see, et mängudes oleks pinget ja põnevust,“ ütles Laiuse tüdrukute treener ja Contra Cupi peakorraldaja Vallo Väljaots.

Pika ajalooga

Puiga võis end pärast Laiusest jagu saamist juba turniiri võitjaks pidada, Laiuse piigadel tuli aga veel teise koha eest Vaidaga võidelda. Mäng kujunes Laiuse tüdrukutele üsna raskeks, sest väikeste vigastuste tõttu tuli neil lõpuks mängida ilma vahetusteta. Edu oli lõpuks siiski Laiuse poolel (28:24) ja Vaida pidi leppima kolmanda kohaga. Treenerite ja vilemeeste hääletuse põhjal selgitati välja ka parim mängija, kelleks osutus Annaliisa Väljaots Laiuse võistkonnast.

Võistluse pikale ajaloole tagasi vaadates ütles Vallo Väljaots, et kõigepealt loodi kakskümmend aastat tagasi spordiklubi Contra: tollastes oludes oli klubil võimalik täiendavat raha taotleda ja sportlastele väljundeid pakkuda. Kui klubi olemas, otsustati ka oma turniir käivitada. Aegade jooksul on turniiril osalenud 32 kooli esindused, võidurõõmu on saanud tunda peale võõrustajate Simuna, Imavere, Voore, Kolga-Jaani ja nüüd siis ka Puiga pallurid.

„Laiuse kool on soosinud turniiri toimumist: lubanud oma võimlat kasutada, hoolitsenud võistlejate toitlustamise ja majutuse eest,“ ütles Väljaots. „Ka sponsoreid oleme alati leidnud. Tänavugi saime tänu toetajatele kõigile osalejatele särgid kinkida.“

„Oleme Laiuse turniiril kolmandat korda ja meile väga meeldib siin: Vallo Väljaots teeb võistluse korraldamisel väga head tööd,“ ütles Paldiski vene põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Sergei Kruglov.

Kiidusõnu turniiri kohta jätkus ka Puiga põhikooli kehalise kasvatuse õpetajal Meelis Reinbergil. „Meie jaoks on see hea koht, kust kogemusi hankida. Liigades me ei mängi, sest vanuserühm määratakse vanemate mängijate järgi, aga meil on osa tüdrukuid palju nooremad.”

 Järelkasvu napib

Nii Väljaots, Kruglov kui ka Reinberg kurtsid, et uusi tüdrukuid pole korvpallivõistkonda lihtne leida. Reinberg tõdes, et reeglid on selles mängus päris keerulised ning platsil tuleb ette kehalist kontakti ja üksteise nügimist. Aga kes mängust juba positiivseid emotsioone saanud, sellele hakkab ala meeldima.

Vallo Väljaots avaldas lootust, et Contra Cup on andnud innustust noortele korvpalluritele ja pakkunud elamusi nende koolikaaslastele, õpetajatele ja vanematele. Paraku on sedalaadi väikseid turniire üha vähemaks jäänud: omal ajal oli peaaegu iga kuu põhjust kuhugi palli mängima sõita.

„Õpilaste arv maakoolides jääb üha napimaks ja uusi korvpallihuvilisigi kasvab peale visalt. Kui koolil aga enam võistkonda pole, pole mõtet ka turniiri korraldada,“ ütles Vallo Väljaots.

Ka Laiuse praeguse tüdrukute võistkonna aeg saab peatselt otsa, sest neli neidu lõpetavad tänavu kooli ja kolme tüdrukuga korvpalli ei mängi. Seepärast on praegu veel teadmata, kas ja kellele tuleval aastal turniiri korraldatakse. Pole võimatu, et poistele, sest kohapeal on tekkinud väikeste korvpallipoiste treeningurühm.

Contra Cupi juubeleid on ikka tähistatud vilistlasturniiriga, millele kutsutakse kunagi põhiturniiri võitnud naiskondi. Seekordsel vilistlasturniiril osalesid Laiuse, Simuna, Imavere ja Kolga-Jaani endised korvpallitüdrukud, kel nüüd juba koolid läbi, tihti ka pere loodud ja lapsed kasvamas. Turniiri võitis Kolga-Jaani.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus