Laiuse tüdrukud võitsid maakoolide korvpallifestivali

Vana aasta lõpus Suure-Jaanis ja Sürgaveres toimunud Eesti maakoolide suurimal korvpalliturniiril osales kolmkümmend võistkonda. Jõgevamaalt olid taas kohal Laiuse kooli ja vilistlaste naiskond ning üle paari aasta ka Torma poiste võistkond.

Tüdrukute turniiril osales seitse võistkonda. Laiuse tüdrukud alustasid 37:21 võiduga Muuga üle. Paremus pandi maksma eelkõige kolmandal veerandajal, millel Laiuse tüdrukud viskasid 15 punkti, vastased aga korvini ei jõudnudki. Alagrupi teine vastane Olustvere alistati veelgi suuremalt ? 41:12.

Medalimängudel tuli esimesena vastamisi minna ühe arvatava peakonkurendi Simuna võistkonnaga. Esimene poolaeg kulgeski vastaste juhtimisel: Simuna võitis poolaja 14:11. Pööre toimus taas kolmandal veerandajal, mille Laiuse võitis 14:2 ja lõpuks ka kogu kohtumise 33:21. Veelgi raskemaks kujunes mäng Imaverega, kus vastane avaldas kuni viimaste sekunditeni väga tulist vastupanu. Lõpptulemus oli siiski 23:19 Laiuse kasuks.

Viimases mängus tuli veelkord mängida Muuga võistkonnaga. Mäng oli tasavägisem kui esimene kohtumine, kuid lõppes ikkagi Laiuse 21:18 võiduga.

Nii oligi Laiuse saanud kuuendal katsel kätte korvpallifestivali kuldmedalid. Alustati 2000. aastal kuuenda kohaga, jätkati 2001. aastal koguni seitsmenda kohaga, edasi oldi kahel korral kolmandad ning aasta tagasi jõuti hõbedale. Kulla võitnud võistkonda kuulusid Liina Palm, Minna Kuslap, Merilin Pärn, Kristi Välbe, Liivika Sokk, Maili Pärs, Elerin Kapp ning Marleen ja Merily Mägi.

Muuga pidi taas leppima neljanda kohaga, Imavere võitis hõbeda ja Simuna pronksmedali.

Sammu edasi astus ka Laiuse vilistlasvõistkond, saades aasta taguse kolmanda koha asemel teise. Kahel korral alistati Kolga-Jaani 30:25 ja 45:22, kuid samas tunnistati mõlemal korral Paikuse paremust 23:31 ja 36:41. Naiskonnas mängisid Maris Mägi, Kristiina ja Mariliis Lepist, Pilvi ja Talvi Peets, Evelyn Erikson ja Kadri Aare, kellel on suured teened Laiuse tüdrukute varasemates põhiturniiri medalivõitudes.

VALLO VÄLJAOTS

blog comments powered by Disqus