Laiuse seltsimaja ümbrus sai nägusamaks

Möödunud nädalal toimunud talgutel korrastasid rahvatantsuseltsi Meie Mari liikmed praegu tühjana seisva, kuid tulevikus renoveerida kavatsetava Laiuse seltsimaja ümbrust.

Seltsi juhatuse liikme Malle Aia sõnul hoolitseti talgutel hoone ümbruse eest. “Koristatud said sügislehed ja talvine ehitajatest maha jäänud praht. Talgutel töötasid Marikesed täies koosseisus, vaid üks meist pidi samal ajal Hispaanias seiklema. Usinasti lõid kaasa ka lapsed ja noored,” ütles ta.

“Kui majaümbrus särama löödud, oli aeg süüa talgusuppi, rüübata talgujooki ja kommiga suu magusaks teha. Talgutoidulaua seadsime üles just seltsimaja suures saalis. Hämar ja tolmune oli, aga vana maja hea aura hoidis meid veel seal kaua mõtisklemas uutest ja tulevastest maja tegemistest, lauludest-tantsudest,” rääkis Aia.

“Praegu on koostamisel Laiuse seltsimaja renoveerimise projekt,  toetajad Jõgeva vald ja Reformierakond. Millal just edasine ehitustegevus käiku läheb, ei hakka ennustama, aga küll ta läheb,” oli Laiuse kultuurielu eestvedaja optimistlik.

Malle Aia märkis, et ametlikust talgupäevast veidi hiljem korraldas Meie Mari talgud seetõttu, et 3. ja 4. mail viibiti Tartus võistutantsimisel, kusjuures tartlasi rõõmustati seal ka talgutantsudega.

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus