Laiuse põhikool jõuluteatris

Laiuse Põhikoolil on traditsioon, et jõulukuul käivad kõige nooremad teatris. Nii saavad nad  jõuluelamuse südamesse ja hinge.

5. detsembril külastasid I-V klassi õpilased MTÜ Noor Ise-Loom etendust “Koerhaldjas Mia”, mida mängiti Vanemuise teatri väikeses majas.

Sisenenud teatrisaali, valdas meid imeliselt pidulik tunne. Ootusärevus andis märku millestki erilisest. Peatselt istusimegi rõdu loožis, tundes end suursuguselt. Toimuv oli hästi näha, kohati võis ennastki etenduses osalejana tunda. Samas aga haarasid muusikahelid ja laval toimuv kõik väikesed vaatajad kaasa, ka need, kes enne garderoobis saginud olid.

Muusikal rääkis koerhaldjas Miast, kes oli väga helge ja heasüdamlik. Ta oli kutsikas, kellele meeldis väga rännata, aga tal oli üks suur mure. Nimelt tahtis ta teha oma sõbrale maailma parimat  jõulukingitust, aga ta ei teadnud, mis see olla võiks.

Ühel päeval teatas Mia Jõulumemmele-Jõulutaadile, kelle koer ta oli, et läheb oma parimale sõbrale maailma parimat kingitust otsima. Ta asus  teele. Teel kohtus haldjast loomake kõigepealt lastega, kes teda kohe mängima kutsusid. Mia nõustus mängu tulema ainult tingimusel, kui lapsed talle ütlevad, mis on maailma parim kingitus. Selgus, et selleks ongi mäng.

Mia oli endiselt kahtlev, saades aru, et see küll tema sõbrale kõige parem kingitus ei ole, sest kõik mängivad niikuinii. Mia tõttas edasi hobuste juurde. Teda võtsid vastu majesteetlikud, aga sõbralikud suksud, kes unistasid krihvidest. Mia ei teadnudki, mis need krihvid tegelikult tähendavad. Ta kohtus sepaga, keda mängis luuletaja Contra, laiuslaste tuttav korvpalliturniirilt Contra Cup. Ta rääkis võru keeles ja oli  oma töös väga kiire, nii et krihvid ehk hobuserauad, mis ratsusid jõulukuu libedal teel püsti hoiaksid, said ruttu valmis. Selgus, et parim jõulukingitus on hobuste arvates kaerakott.

Krihvid all, sõidutasid lahked kaerasööjad Mia metsavahi juurde. Selgus, et metsas oli laat, kust oli võimalik igasuguseid jõulukinke valida. Ometi ei leidnud Mia sobivat.

Peagi jõudis ta Jõulumemme ja Jõulutaadi juurde tagasi, kuid ta ei olnud saanud ikkagi teada, mis on maailma parim kingitus. Küll oli ta aga kogenud otsimisrõõmu ja saanud endale loomade hulgast palju uusi sõpru.

Rännak õpetas siiski, et maailma parim kingitus on armastusega ja südamega tehtud kingitus ning see on igaühel erinev.

Meie kõigi hinges elab muusikali mõte: suured sõnad – väikesed teod, suur süda – suured teod. See tähendab, et millegi väga hea saavutamiseks tuleb pingutada ja endast parim anda, tuleb midagi teha, nii nagu Mia.

Oleme tänulikud oma koolile võimaluse eest teatris käia ja MTÜle Noor Ise-Loom ning lauljatele-näitlejatele Kaari Sillamaa Laste Muusikateatrist. Lisaks veel muusikalitegelased Getter Jaani, Kaire Vilgats, Emil Rutiku, Kaarel Orumägi ja Contra!

SAMANTHA LÕHMUS, Laiuse põhikool, 5. klass

blog comments powered by Disqus