Laiuse õpilased tulid Bumerangi finaalis teiseks

Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumis toimunud spordimälumängu Bumerang  finaalvõistlustel saavutas Laiuse Jaan Poska Põhikooli esindus põhikoolide arvestuses teise koha.


Piirkondlikest eelturniiridest pääses finaali kokku 15 gümnaasiumi  ja viis põhikooli võistkonda üle Eesti. Küsimused koostas ja kandis ette spordiajaloolane Jaak Valdre. Teemad hõlmasid möödunud aasta tiitlivõistlusi, nagu Pyeongchangi taliolümpiamängud, jalgpalli MM-finaalturniir Venemaal, Berliini kergejõustiku EM, aga ka tali- ja autosporti ning spordivariat.

Üldvõidu saavutas koduseinte toetusel Hugo Treffneri Gümnaasium Saaremaa Ühisgümnaasiumi ja Rapla Gümnaasiumi ees. Napilt jäi esikuuikust välja Põltsamaa Ühisgümnaasiumi võistkond.

Üldjärjestuses 14. koha ja põhikoolidest teise koha saavutas Laiuse kooli võistkond, kuhu kuulusid Annaliisa Väljaots, Õnnely Ozol, Ranel Kase ja Karl-Andreas Kütt. Parim põhikool, Pärnu Mai Kool, oli kokkuvõttes kõrgel 4. kohal.

Peale autasustamist oli kõigil noortel mälumänguritel võimalus külastada Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi, kus giidide juhendamisel sai oma teadmisi veelgi täiendada.

VALLO VÄLJAOTS

blog comments powered by Disqus