Laiuse mäele peaks juba ülejärgmiseks talveks suusanõlv tulema

Kui kõik läheb nii, nagu plaanitud, peaks 2010./2011. aasta talvel olema Laiuse mäel võimalik juba mäesuuskadega sõita. Selleks on MTÜ Laiusemäe Arenduskeskus taotlenud Jõgevamaa Koostööoja vahendusel Leader-programmist 893 298 krooni. Selle rahaga loodetakse valmis saada detailplaneering, muretseda mäele lumetamissüsteem ning puhastada ja laiendada selle süsteemi tarbeks mäe all asuv tiik; rajada lähedusse kaev ning liituda elektrisüsteemiga.

Kogu projekt läheb maksma 1,15 miljonit krooni. MTÜ Laiusemäe arenduskeskuse eestvedaja Hardi Perk ütles, et Jõgeva valla omaosalus on projektis 150 000 krooni ja selle raha eest saab koostada detailplaneeringu. Pool rahast on juba keskuse arvele tulnud ning mittetulundusühing on raha edasi kandnud detailplaneeringu koostajale Soome firmale Kessu Oy. Nimetatud firmast on lootus saada ka  lumetamissüsteem.

Leader- programmi raha on Hardi Pergi kinnitusel võimalik kasutada kahe aasta jooksul.

Kahjuks ei jätku abirahast Laiuse mäele tõstuki soetamiseks. Me ei taha soetada vana kasutatud tõstukit, sest selle ülalpidamine ja remont on läheb kallimaks kui uue ostmine. Uus maksab aga kolm miljonit krooni. Peame leidma uusi partnereid, kes aitaksid meil tõstukit osta,” nentis Perk.

Tema hinnangul on vald Laiusemäe kujundamist suusakeskuseks igati toetanud. “See paik vajab suusakeskust, nii muutuks elu Jõgeva ümber ka pisut teisepalgelisemaks. Laiuse mägi on Jõgeva objekt ja siin vajalik,” kinnitas Perk.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus