Laiuse lossivaremates tuleb Eesti Rahva Pidu

Jõgeva vallavalitsuse haridus- ja kultuuritöö peaspetsialisti Marika Prave sõnul tekkis mõte Eesti Rahva Päeva korraldamiseks möödunud suvel, mil tähistati Jõgeva valla 140. aastapäeva.

“Varem on Laiuse lossi varemetes korraldatud mitmesuguseid teemapäevi: Poola ?lahta päev, Mustlased Laiusel, Kuningas Karl XII Laiusel. Juuli on 2008. aastal kuulutatud Eesti riigis omavalitsuste kuuks, ja miks mitte pidada siis sel kuul Eesti Rahva Pidu riigi sünnipäeva auks. Saatsime oma ideed Jõgevamaa Omavalitsuste Liitu ja meie pakutud sündmus valiti 12. juulil toimuvaks suursündmuseks Jõgevamaal,” rääkis Prave.

Tema sõnul on Eesti Rahva Päeva kava üldjoontes koostatud, kuid pidev töö ürituse läbiviimisega kestab edasi erinevate kokkulepete sõlmimisel, vajaliku atribuutika ja rahade juurdetaotlemisel. “Tänavu veebruaris tähistasime Eesti Vabariigi juubelit ajalookonverentsiga “Sünni ime, kus üheks peakangelaseks oli Laiuse kandis sündinud suurmees Jaan Poska. “Jaan Poska” lubas oma kohalviibimisega kindlasti austada ka meie suvesündmust. Eesti Rahva Peol esinevad  rahvakultuurikollektiivid mujalt Eestist ning Lätist ja Soomest. Plaanis on ka öölaulupidu Laiuse lossivaremetes,” lubas Prave ja lisas, et Eesti Rahva Peoks valmib uus sild üle jõe ja paigaldatakse lossiõue uus lipumast.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus