Laiuse jäi kodusel korvpalliturniiril võitmatuks

Möödunud nädalavahetusel peeti Laiuse põhikoolis neidude korvpalliturniiri Contra Cup, kus korraldajakooli võistkond alistas kõik vastased ja võttis kindlalt turniirivõidu.

 

Tänavusel Contra Cup’il osales kuus kuni kuuendate klasside neidude võistkonda. Kõikides kohtumistes oli Laiuse vastastest peajagu üle, võites pea kõik viis kohtumist suureskooriliselt. Keskmiselt viskasid Laiuse tüdrukud vastastest kümme punkti rohkem. Teiste võistkondade treenerid tunnistasid, et Laiuse oli sel turniiril neist ikkagitunduvalt tugevam, kuigi Laiuse treener Vallo Väljaots arvas, et võistkondade tase oli ühtlane.

“Minu teada oli see turniir kõikide võistkondade jaoks esimene kord mängida viis viie vastu ja üle väljaku. Ka meie võistkonna jaoks oli see esimene turniir. Trenni oleme teinud kaks õppeaastat. Esimesel aastal polnud mõtet nende tüdrukutega veel turniiril osaleda, sest pall ei püsinud  nii hästi näppude vahel, kui oleks võinud,” lisas treener. Samas on Laiuse võistkond kahe aastaga mängu ilusti käima saanud ning vastastel oli nende rünnakute mahavõtmisega tükk tegu. 

Võit oli kindel juba enne viimast mängu

Vaid viimases kohtumises Vastse-Kuuste võistkonnaga jäi lõppskoor väikeseks ning Laiuse edu oli vaid viis punkti. “Meil oli turniirivõit juba kindel ning seepärast lasin mängida ka neil, kes varasemates kohtumistes väga palju mänguaega ei saanud. Meie edu oli ka juba piisavalt suur, seda ei oleks saanud vastased tagasi võtta. Kui asi oleks ikka kriitiliseks läinud, siis oleksin põhimängijad uuesti platsile vahetanud,” kommenteeris Väljaots viimast kohtumist, mis võideti 12:7.

Vastse-Kuuste treener Mai Nigul ja Krootuse treener Sirje Tamm jäid turniiri korraldusega väga rahule. “Peale Contra Cup’i polegi turniire, kus maakoolide võistkonnad mängida saaksid,” nentis Sirje Tamm, kelle hoolealused Laiusel teise koha võitsid.  

Järgmiseks aastaks loodetakse rohkem osalejaid

Samas tunnistasid nii Nigul kui ka Tamm, et Laiuse oli sel korral konkurentidest üle ning korraldajad väärisid igati turniirivõitu. Samas lisasid treenerid, et turniirilt saadud madalamad poodiumikohad motiveerivad neid järgmisel aastal rohkem pingutama ja Laiuselt esikohta võtma. Veel rääkisid treenerid, et tüdrukuid on raske trenni saada, liiati kui pole võistlusi, kus oma taset teistega võrrelda. “Sageli on takistuseks ka see, et treenime poistega koos ja siis ei soovi neiud osaleda,” lisasid Krootuse ja Vastse-Kuuste treenerid. Samas arvasid nad, et pärast esimest kondiproovi Contra Cup’il on ka tüdrukutel rohkem tahtmist trennis käia ja oma oskuste parandamise nimel pingutada.

Laiuse treener Vallo Väljaots sõnas, et tahab järgmisel aastal turniiri samade võistkondadega korraldada ning võimalusel ka paar võistkonda juurde otsida. “Sel korral osales kuus võistkonda, maksimaalselt ning ka ideaalis võiks neid olla kaheksa. Samas osales Kolga-Jaani ja Imavere ühisvõistkond väljaspool arvestust, sest tegemist oli liitvõistkonnaga. Ehk saavad mõlemad järgmisel korral oma võistkonna välja panna,” avaldas Väljaots lootust, lisades, et soovib oma koosseisuga osaleda ka meistrivõistlustel. “Tüdrukuid õnneks jagub ning tahet ja potentsiaali on,” kinnitas ta. 

Contra Cup paremusjärjestus

 1. Laiuse põhikool

 2. Krootuse

 3. Vastse-Kuuste

 4. Voore

 5. Laupa

 6. Kolga-Jaani/Imavere 

  Turniiri parim mängija: Helis Perk Laiuse põhikoolist

  Contra Cup võitjad:

  Kristel Ostrov, Valeria Lokteva, Anabell Traks, Küllike Annuk, Eveliis Väljaots, Angela Traks, Annaliisa Väljaots ja kapten Helis Perk

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus