Laine ja August Koppeli abielu jõudis briljantpulmadeni

Laine ja August Koppel laulatati 1947. aasta juulis oma kodukandis Kodavere kirikus. Ka briljantpulmade ajal sõideti lillepärja ja lintidega kaunistatud autoga kõige enne kirikusse, kus jutlustas õpetaja Raigo Ojamets.

Külalised õnnitlesid briljantset pruutpaari. Tervitussõnad lausus ka Pala vallavanem Jozsef Weinrauch. Laine ja Augusti noorem poeg Raivo, kes juhtis pulmaautot, tegi tagasiteel kolm auringi. Oli ka kolm auväravat, mille läbimiseks tuli briljantpaari 79aastasel Lainel ja 89aastasel Augustil ka ülesandeid lahendada, millega nad väärikalt toime tulid.

Pidu jätkus Koppelite kodus Ristiku talus, mille õue oli paigaldatud peotelk. Muusikud Hillar Laane ja Johannes Haav ansamblist “Bassakord ” mängisid avavalsi, mille saatel elegantses ülikonnas August purpurpunases kleidis Laine tantsima viis.

“Mul on au tunda Augustit ja Lainet juba pikka aega ja tuleb tunnistada, et kolmekümne aasta vältel pole nad õieti muutunudki. Kirikuõpetajalt oli aga huvitav kuulda, et Kodavere kirikus pole varem briljantpulma tseremooniat toimunudki, mis tõestab, et kuuskümmend aastat abielus olemine on tõesti haruldane, ” rääkis pulmavanem Kristina Kaur. Tema eestvedamisel mängiti ka mitmeid lustakaid pulmamänge.

Laine ja August Koppel on Pala valla põliselanikud, kes kodukandis mitmeid ameteid pidanud. Ühiseks suuremaks ettevõtmiseks on neile olnud kodu rajamine ja selle korrashoidmine. “Enne abiellumist on vaja teineteist ikka tundma õppida. Meie kurameerisime kolm aastat ja siis alles läksime paari. Perekonnaõnne püsimajäämiseks on olulised armastus, vastastikune mõistmine, ühine töötahe ja palju muudki, ” lasusid nad.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus