Läheb lammutamiseks

Kolmkümmend aastat tagasi valminud Piiri 4 hoone Jõgeval on pakkunud aastate jooksul töökohti nii vallavalitsuse töötajatele, perearstidele, eriarstidele, sotsiaaltöötajatele, juuksuritele, õmblejatele ja paljudele teistele. Kui hoone 1993. aasta jaanuaris avati, nimetati seda uhkelt ka tervisekeskuseks. Nüüd asub uus ja uhke tervisekeskus samas kõrval, ümber nurga.
Maja tühjeneb ja täit rakendust on sellele keeruline leida. Vabu üüripindu asub linnas kõikjal, soovijaid aga napib.
Teisalt rõhub maja omanikku Jõgeva vallavalitsust aga kohustus, mis tuleneb uue spordihoone ehitamisest. Kuna spordihoone ehitamiseks saadi ligi miljon eurot toetust liginullenergiahoone ehitamiseks, siis selleks tuleb vallal lammutada spordihoone mahus samaväärselt pindasid (4800 m²). Selleks, et seda numbrit täita ning projektiraha saada, lammutati ka lasketiir ja vana raamatukogu. Nii on nüüd järg Piiri 4 hoone käes.
Vallajuhtide sõnul on kaalutud mitmeid variante, kuid teisi valikuid ei leitud. Vald ei jaksa ülal pidada hooneid, mida pole reaalselt vaja.
Seepärast on Piiri 4 üürnikud kätte saanud rendilepingu lõpetamised, milleks tuleb neil
15. juuniks ruumid vabastada. Kes maanduvad üle tee vanas koolimajas (Piiri 1), kes leiavad koha Jõgeva haiglas või linnas. Mõned rentnikud ei oska veel uut asukohta öelda. Paljud siiski ei mõista, miks just seda hoonet on vaja lammutada.
Aga lammutustööd, mis pole sugugi lihtsad, sest maja on ühendatud nii haigla kui ka apteegiga, peaksid algama suvel. Selleks, et uueks kütteperioodiks allesjäävate hoonetega kõik korras oleks.

blog comments powered by Disqus